Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy üzletem, amit most...

Van egy üzletem, amit most megvennének, pont annyiért amennyi a tartozásom. A tulajdoni lapon szerepel a hitel és és a Nav végrehajtási jog. A vásárló ügyvédje szerint így nem lehet eladni ingatlant. Igaz ez?

Figyelt kérdés

Azt mondta szó szerint, hogy amíg az Apeh le nem törli a végrehajtási jogot, nem lehet elidegeníteni az ingatlant.

Én úgy tudom, hogy a szerződésbe bele kell írni a hitel tartozásomat meg a Nav-ot, ezt a vásárló utalja el és a bank 10 napon belül (megkérdeztem) a Nav meg 24 órán belül a Földhivatalnak jelzi, hogy vegyék le a végrehajtási jogot. Vagy mi ennek a menete? A tartozáson kívül felszámol még valamit a Nav?

Segítsetek!Fontos!!


2014. nov. 4. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

"A vásárló ügyvédje szerint így nem lehet eladni ingatlant."

DE NEM ÁM!


Ez ilyen simán nem fog menni.

Én jó szívvel ajánlom, hogy a végrehajtási ügyintézővel beszéld ezt meg. Ha viszed a végrehajtás alá vont ingatlanra a vevőt, azt az adóhatóság is jobban szereti.

Pontosan azért kéne egyeztetni, hogy tutira jó összegekről tudjál, hiszen minden végrehajtási "cselekménynek" költsége van.

EGYEZTESS!!!!

2014. nov. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most beszéltem egy másik ügyvéddel Ő meg azt mondta, hogy el lehet adni, csak kicsit bonyolultabb. A vh jog és a banki hitel rajta van a tulajdoni lapon. Ha kérek egy papírt a banktól és a Nav folyószámla kivonatát is lekérem azt kell befizetni, amit a vásárló tesz meg. Mindenhonnan kapunk majd erről egy nyilatkozatot,h X időn belül lekerül a tulajdoni lapról. Persze ezt szerződésbe kell foglalni, hogy mennyi a tartozás és mennyit fizet ki a vásárló.
2014. nov. 5. 12:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából az első ügyvéd szerint is meglehet csinálni, csak drágán dolgozik. Csak az ügyvédnő szerint nem. Ő szerinte először le kell kerülnie a VH jog a tulajdoni lapról és csak utána. Na de ezt hogy?? Hogy ha pont az a lényeg, hogy nem tudom kifizetni csak ha eladom?? Aki anno nekem az üzletet intézte Ő is azt mondja, hogy el lehet adni, az ügyvédnő nagyon hülyeséget beszélt.
2014. nov. 5. 12:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy természetesen el tudod adni, ha előtte kifizeted a tartozásokat. Ez logikus.


De mivel Te úgy akarod eladni, hogy az ingatlan árából fizeted ki, ahhoz a bankok hozzá szoktak járulni.

A NAV esetén viszont ajánlom, hogy személyesen beszélj a végrehajtóval erről.

A végrehajtó dönt. És ha Te már a konkrét vevőt viszed az ingatlanra, akkor számodra kedvezően fog dönteni, ő sem hülye. De a személyes beszélgetés nélkül nem fog menni. Nem véletlenül mondom...

Mindegyik ügyvédnek igaza van. Csak éppen a gyakorlati kivitelezésével kapcsolatban az ügyvédnőnek inkább igaza van.

2014. nov. 6. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tehát indulj el a végrehajtóhoz. Előtte azért telefonon beszélj vele, lehet, hogy kérni fogja, a vevővel együtt menj!
2014. nov. 6. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!