Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, hogy ez az aktív korúaknak járó segély hogyan működik?

Figyelt kérdés

Konkrétan erre gondolok: [link]


22 éves vagyok, szüleimmel élek, nincs testvérem, jelenleg munkát keresek és nem kap senki segélyt a családban.

Akkor ez most azt jelenti, hogy én jogosult vagyok erre a támogatásra? Ha igen, akkor hogyan lehetne ezt igényelni? Mert ha jól tudom, akkor a munkaügyibe beiratkozva ők elkezdenek ide-oda küldözgetni engem munkákra, és amíg nem dolgozok, nem fizetnek semmit.

Viszont azért keresek munkát, mert szeretnék a saját szakmámon belül elhelyezkedni, nem pedig a közmunkások mellé menni sepregetni.


Szóval valaki felhomályosítana erről, hogy ez hogy is van? Ha pedig ez nem jár nekem, akkor miért nem?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. nov. 7. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Megfelelsz az ott feltüntetett feltételekben felsoroltaknak?


"1.- legalább 67%-ban elvesztette a munkaképességét

2.- legalább 50% mértékben egészség károsododást szenvedett

3.- a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján az egészségi állapota nem haladja meg az 50%-os mértéket.

vagy

1. – vakok személyi járadékában részesül illetve fogyatékossági támogatásban részesül és a jövedelme valamint a családjában az egy fogyasztási egységre jutó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 90%-át 2014-ben 25.650 ft-ot."


Ha igen, akkor jár.

Ha nem, akkor nem jár.

2014. nov. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Így már értem, köszi, csak előtte bezavart az a mondat, hogy csak 1 személy lehet jogosult, blabla, és azt hittem ez a rész arra vonatkozik, ha ilyen él velem egy háztartásban.
2014. nov. 8. 11:15
 3/8 anonim ***** válasza:

De, az azt is jelenti. Illetve akkor sem kaphatsz, ha a család anyagi helyzete bizonyos adatok alapján "túl jó". Mindent kivizsgálnak...

Illetve akkor sem kaphatsz, ha nincs meg évi 30 napos keresőtevékenységed vagy önkéntességed és nem vagy 1 éven keresztül munkanélküli. Amikor már kapod, akkor évi 30 napot kell igazolni.

2014. nov. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kiegészítés: ehhez be kell regisztrálnod a munkaügyre és onnan kell igazolnod az 1 éven át fenntartó munkanélküliséget. A munkaügy önmagában nem küldözgethet téged munkára vagy állásinterjúra. Ez 15-20 évvel ezelőtt volt így. De az önkormányzat ellátásához kell igazolni 30 napot. Ezt teheted normálisabb közfoglalkoztatással is, de többnyire ezt is magadnak kell keresni a munkaügyön belül.

A munkaügy ilyenkor még valóban nem áll semmit. Figyelj oda a TB-re is, mert külön kérés nélkül azt sem támogatja senki. Amíg nincs szociális ellátás, addig az önkormányzattól lehet kérni a TB intézését. De ezt is alaposan felülvizsgálják a család anyagi helyzetével kapcsolatban.

2014. nov. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De igen, küldözgethet. A hagyományos módszer szerint levélben küldözgettek állásajánlatokat, amiket le kellett járnia a regisztrált álláskeresőnek. Manapság - ha elektronikus kapcsolattartást vállalt az álláskereső -, mail-ben küldik ezeket, és vannak közöttük olyanok, amikre nem kötelező önéletrajzot küldeni, de vannak olyanok is - pl. az ún. "munkaerő-válogatók", amelyek esetében az értesítőn feltüntetik, hogy "a megjelenés kötelező". Ezeket csakis orvosi igazolással lehet kihagyni, egyéb esetben törölnek az álláskeresők nyilvántartásából, és lehet elölről kezdeni a regisztrált napok gyűjtögetését...
2015. nov. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ja igen, és a TB, ez az infó is fals, ugyanis nem kell külön kérelmeznie semmit, azt automatikusan megállapítják a regisztráció napjától számított három hó elteltével. Persze, ha valamiért sürgős, és a rászorultságot igazolni tudja az ember, méltányossági kérelemmel lehet élni a területileg illetékes kormányhivatalnál (a jogosultsági feltételek megléte esetén általában megadják), de ilyen nincs a kérelmezőnél, akkor semmit nem kell tennie az álláskeresőnek, a biztosítottsága 3 hónap elteltével kérelem nélkül meglesz.
2015. nov. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a munkaügyön mondták ezeket, illetve saját szakállra is beleástam magamat. Konkrétan nem kötelezhetnének minket semmire, magunknak kell megoldani az önkormányzat elvárásait. Magamnak kerestem közfoglalkoztatást is. (Személy szerint én budapesti vagyok.)De volt is ebből egy cudar jogi eset régen. Valakit kényszeríteni akartak, mielőtt még bármivel igazolhatta volna a 30 napot. Bírósághoz fordult és megnyerte. Az más dolog, hogy utána mivel igazolta vagy mivel nem igazolta a 30 napot.

Azt nem tudom, hogy ez a TB-s dolog honnan jött. Annak idején 1 éven át munkanélküli voltam, senki nem csinált velem semmit. Azonban én sajnos olyen téveszmében is voltam, hogy automatikusan rendezi nekem valaki a nagyvilágban. Hát nem. KB 10 hónappal később egyszer mentem el orvoshoz és már jött a levél az adóhatóságtól. Kérvényezhettem volna az önkormányzattól, de nem tudtam róla. Senki nem mondott semmit, senki nem csinált semmit. Azóta esetleg lehetne máshogyan, de én egy barátom esetéből szintén ezt láttam. (Most már Kormányablak van.) Az én régi esetemhez hasonlóan 1 éven át munkanélküli volt és semmi nem járt neki. Ő külön megérdeklődte a munkaügynél és semmire nem volt jogosult. Magának kellett intéznie a TB-t.

Azóta nekem már voltak munkaviszonyaim, jogosult voltam szociális ellátásra, és jogosult lettem munkanélküli járadékra is. A járadék után pedig szintén csak szociális ellátásra lehetek jogosult. Ha azt valamiért nem kaphatom meg, akkor újra magamnak gondolkodhatok a TB-ről.

2015. nov. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha van legalább egy év munkaviszonyod, be kell menni a lakóhelyeden lévő járási hivatalba és ott majd segítenek. 22 800 Ft havonta az aktív korúak támogatása + fizetik a TB-det (6800 Ft havonta).


Mellette dolgozhatsz is alkalmi munkavállalóként, havonta max. 15 napot, évente legfeljebb 90 napot.

2015. nov. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!