Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Decemberben hány szabadnapot...

Decemberben hány szabadnapot kaphatunk? Nem közalkalmazott vagyok, bejelentett 8 órás munka, heti két szabadappal.

Figyelt kérdés

December 24-26. szabadnap (mindenhol mást írnak a neten...). És akkor gondolom 27-től 30 (31?)-ig megint munka. Január 1. szünet és utána rögtön munka?

Pályakezdő vagyok, fogalmam sincs hogyan mennek a dolgok. Az egyetem egyértelmű volt :D


2014. nov. 17. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyit vehetsz ki, ahány nap szabadságod maradt az évben decemberre. Mióta dolgozol és hány éves vagy? Ami eleve munkaszüneti nap, arra nem kell szabit kivenned. Karácsony és szilveszter között gyakorlatilag két munkanap van, amit szabiban kell kivenned, így elég valószínű, hogy december 23 és január 2 között végig otthon lehetsz. Ha maradt elég szabid, akkor meg simán két teljes hetet.
2014. nov. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Holnaptól kezdek neki, akkortól vagyok bejelentve. A szerződésben 20 szabadnapot írnak, de egyértelműnek tűnik, hogy 2 napnál nem lehet több. Egyébkén 25 vagyok, szóval az 1 plusz napot jelent. Ezt fel is használhatom? Kellemetlen ilyeneket kérdezni munkahelyen, ez már nem az iskola... Nehéz, hogy ilyesmitről nem tanul az ember, és úgy megy el dolgozni, hogy nincs tisztában a dolgokkal...


Majd kiderül. Köszi a választ!

2014. nov. 17. 21:24
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Nyugodtan kérdezz rá, amikor elkezdtem dolgozni, nekem is kínai volt ez az egész szabi téma. A kalkulátor alapján 2 nap jött ki.

[link]

2014. nov. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
24-e nem szabadnap, hanem le kell dolgozni egy szombaton.
2014. nov. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mondjuk a 24-én meglepődtem :O
2014. nov. 17. 22:12
 6/6 anonim ***** válasza:

A szabadnap és a pihenőnap nem ugyanazt jelenti!


Pihenőnap az, amire az adott hónapban nem vagy beosztva. A munkáltató dönti el, melyek ezek a napok. Minden hónapban rendesen járnak, a beosztással együtt határozzák meg őket. Ha egyenlő munka-időbeosztásban dolgozol, akkor ezek a napok: szombat, vasárnap, munkaszüneti napok. Aki egyenlőtlenben dolgozik, azoknak is ez az irányadó a havi munkaidőkeret meghatározásakor: pl. december hónapban 21*8 órát kell dolgozni (teljes munkaidőben)


Szabadnap az a szabadság. Egy részét te döntöd el, egy részét a munkáltató. Éves szinten van szabályozva, mennyit vehetsz ki, és a rendes munkaidődből lejön. Tehát ha kiveszel egyet, akkor annyi nappal kevesebbet dolgozol a hónapban. Aki egyenlőtlenben dolgozik, annak 1 szabadnap 8 óra (teljes munkaidőben).

2014. nov. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!