Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha átteszem az alábbi részvény...

Ha átteszem az alábbi részvény egységeket másik alapba, akkor mi lesz? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ilyen részvényekről van szó:


Van egy olyan biztonsági alapom, amely lassan, de biztosan, jól teljesít.

Vételi árfolyam: 1,8080 Jelenlegi árfolyam: 2,3065


Van két másik részvényalapom, amelyikek ingáznak, ahogy általában, hosszú távon eddig a napig viszont inkább mínuszos:


X részvény vételi árfolyama: 1,1635 Optimális esetben a jelenlegi árfolyam: 1,221


Y részvénnyel ugyanez a helyzet, nem teljesít. Vételi árfolyam: 1,2558 Időnként az optimális árfolyam: 1,358



Ez a kérdés:


Mi van akkor, ha épp jobb az X és Y részvény árfolyama a vételinél, és átteszem a biztonságos alapba, aminek ugye magasabb a vételi árfolyama. Ebben az esetben +ban vagyok, ha a részvényen belüli adásvételt nézem, de egy sokkal drágább egységet vásárolok rajta.

Ilyenkor mekkorát bukok rajta? Vagy ez nem bukásnak számít? Persze pár év alatt kifizetődő lesz, hiszen biztosan tudjuk, hogy szépen lassan kamatozik.


Aki jártas az ilyesmiben, vagy tanult pénzügyeket, elmagyarázná?


Nem tudok tanácsadó céghez fordulni, mert mindenhol csak betanított, rizsázó ügyintézőkhöz küldenek, már 3 helyen voltam /Uniqa, Quantis, OVB/... Egy igazi brókerrel kéne beszélnem, ő tudna számomra hasznos infóval szolgálni, de neki fizetni kéne nem is keveset, meg ilyen piti összeggel rendelkező emberrel, mint én, szóba sem állnának...


Várom a tippeket! Előre is köszönöm!



2014. nov. 21. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, ezek befektetési alapok, nem részvények.


Pl. X alapból vettél 100000 Ft-nyit 1,1635 árfolyamon, tehát 100000/1,1635=85947,57 darab egységed vettél.


Ezeket eladod most 1,2558-as árfolyaman, azaz 85497,57 db x 1,2558 = 107932,96 forintot kapsz.


Ezt a pénzt berakod a biztonságos alapba (nevezzük B alapnak) 2,306-os árfolyamon, azaz 46805,27 darabod lesz ebből a B alapból.


Ha a B alap árfolyama tovább emelkedik, és lesz mondjuk 2,5-ös árfolyamra, és ott eladnád, akkor 46805,27 db x 2,5 = 117013,18 forintot kapnál.


Amint látod, azzal, hogy egy magasabb árfolyamú alapba fektetsz, nem buksz pénzt. Remélem ez segített.

2014. nov. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, így már világosabb, köszönöm!
2014. nov. 27. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!