Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogsérés-e ha egy kisvállalkoz...

MIKLÓS18 kérdése:

Jogsérés-e ha egy kisvállalkozás azért nem ad ki olyan terméket, ami korhatáros, de a korhatárt már átléptemés ezt igazolom, de nem adja ki az eladó?

Figyelt kérdés
hozzáteszem,kistelepülésen lakom,tehát mindneki ismeri családomat,és nagy a tekintély,erre hivatkozik az eladó!de frissen vagyok 18 felett és tudja e üzlet eladója de ezért nem adja ki ha esteleg oylasmit vásárolnék...holott nem is mindig magáncélra vásárolom,néha másnak venném!!hol panaszkodhatok és egyáltalán tehetek-e valamit??

2014. nov. 28. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
személyit mutattál neki?
2014. nov. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"holott nem is mindig magáncélra vásárolom,néha másnak venném"


Kiskorúnak vennéd? Pont ezért nem adják (gondolom alkoholt vagy cigit), nagyon helyesen.

2014. nov. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akinek venném az változik de soha nem kiskorú!!többnyire 50 körüli hozzátartozóimnak venném-és már igazoltatott-és meggyőződött a koromról!
2014. nov. 28. 22:14
 4/5 A kérdező kommentje:
mellesleg annyira nem kisüzlet(coop)hogy azt tudja az eladó,hogy kinek adom majd ha megvettem-honnan feltételezné azt,hogy 18-on alulinak adom majd???annyira azért nem ismer engem...mellesleg ha ilyen miatt megtagadja hogy megvegyem akkor bevételtől esik el az üzlet és ha az üzletvezető megtudja alighanem lapátra jut ez az eladó...a mai üzleti konkurenciák világában luxus lenne ilyen!!nincs is közvetlen rokonom aki nagyon meszse van a 18-tól csak 1 van aki 15 de ő is többnek tűnik a többi kiskorú rokonom közvetett de nagyrészükkel nem is egy településen élek...
2014. nov. 28. 22:19
 5/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok és bocsánat, részben trollkodtam.


Igen, szabálytalan, ha nem ad neked olyan terméket, amit megvehetnél.

2014. nov. 29. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!