Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyenek a munkalehetőségek...

Milyenek a munkalehetőségek Franciaországban?

Figyelt kérdés
Érdemes ott munkát keresni?
2014. dec. 1. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Attól függ milyen munkakörben, milyen nyelvtudással. A megélhetési költségek magasabbak, mint Németországban pl.
2014. dec. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Te már dolgoztál kint?
2014. dec. 1. 17:05
 3/9 anonim ***** válasza:
2 évet voltam Chalon Sur Saonne- Lyon-Avignon-Arles- Pt. Saint Louis vonalon ott.
2014. dec. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Orvosként, ápoló- vagy segédápolóként tökéletes nyelvtudással gyorsan el lehet helyezkedni.

A hotel- és vendéglátóipar is keres szezonmunkásokat, valamennyi francia tudás ott is kell.

Ha nem írod meg, hogy mihez értesz és milyen szinten beszéled a francia nyelvet, nehéz a kérdésedre ennél részletesebben válaszolni.

2014. dec. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Teljesen az alapoknál járok egyelőre a nyelvnél, de gondolom kint bele lehetne lendülni, kereskedelmi és logisztikai végzettséggel rendelkezem, de nyitott vagyok más munkákra is.
2014. dec. 2. 19:05
 6/9 anonim válasza:
Fog fejlődni a tudásod az biztos, de amíg nem vagy kb középfoknál v nincs meg egy biztos alap sztem nem érdemes menned. Én is dolgoztam kint fizikai munkát és a válaszolás az elején nehéz volt. Másik nehézség az az, h a fizikai munkákban, pl bolt v. vendéglátó sok a nem anyanyelvű, különösen a nagyobb városokban. Azért nem akarlak lebeszélni róla próba szerencse.
2014. dec. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, mennyire lenne ott értelme egy mondjuk egy magyaros étkezde vagy pékség nyitása? Elsőre lehet furcsán hangzik, de idegen országokban mindig van kereslet az adott hazaira.
2014. dec. 3. 01:30
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Magyar" pékség nyitása Franciaországban enyhén szólva is őrültség. Itt ugyanis olyan széles a választék "viennoiserie"-kből és egyéb specialitásokból, hogy azt egy magyar úgysem tudja utólérni, nemhogy konkurrálni vele.

Egy magyar vendéglő nyitásáról csak Párizsban lehetne szó (a legtöbb vidéki étterem már bezárt, lassan tönkremegy vagy haldoklik), ott viszont olyan kezdőtőke kellene ehhez, hogy ember legyen a talpán, aki ezt ki tudja izzadni.

Azt javaslom, hogy egyelőre tanuld szorgalmasan a nyelvet, gyere ki esetleg ide egyetemre is, (pl. az Erasmus keretében), aztán majd meglátod.

2014. dec. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Te mióta vagy kint?
2014. dec. 3. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!