Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Muszáj elfogadnom a munkaügyi...

Muszáj elfogadnom a munkaügyi központ által kiközvetített közmunkát?

Figyelt kérdés

Már 1 hete dolgozok és December 20-ig biztos munkahelyem van egy cégnél egyszerűsítetten, viszont a mai napon kaptam egy közvetítő lapot a munkaügyi központból az ügyintézőmtől, ami December 1-től érvényes Február 28-ig.

De én szeretnék itt maradni December 20-ig ahol most vagyok egyszerűsítetten, mert így jobban járok pénzben is, mivel csak 15 napot dolgozok és elég jól fizet, és még mellé jár a 22800Ft is, ami az aktív korúak ellátásának szóló járulék.

Így 100000ft körül kapok most Decemberben, tehát jelenleg nem szeretném elfogadni a közmunkát, maximum januártól.

Van erre lehetőség?

Kivel beszéljek? A munkaügyi központnál az ügyintézőmmel vagy a közfoglalkoztatással foglalkozó részleget keressem ez ügyben?


Köszönöm a segítséget!


2014. dec. 2. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát, valahogy nem ártana közölni velük, hogy van munkád...
2014. dec. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Múltkor szóltam nekik, de azt mondták hogy a közmunka felülírja az egyszerűsített munkát.
2014. dec. 2. 18:28
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Értem.


Nem kell elfogadnod a közmunkát, csak akkor törölnek a regisztrált álláskeresők közül, és asszem 3 hónap múlva regisztrálhatsz újra.


DÖntsd el, mi éri meg neked jobban.

2014. dec. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
áh, értem karácsonykor nem akarsz dolgozni ! :-)
2014. dec. 3. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ki akar? :D
2014. dec. 4. 10:22
 6/7 anonim ***** válasza:
na, mi lett kedves kérdező? hogy döntöttél anno másfél-két éve, és mi lett a következménye? ha nem gond neked, megoszthatnád velünk, mert többen dilemmázunk itt hasonlóképpen...
2016. szept. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, hát eltelt egy kis idő...

Ott kellett hagynom az egyszerűsített munkaszerződéses helyet, elfogadtam a közmunkát, de egy kedves ismerős elintézte, hogy ne az utcára kerüljek szemetet szedni, hanem berakott egy képzésbe, azt elvégeztem és kérdezte hogy volna-e kedvem Bölcsődébe menni udvarosnak, így már másfél éve itt vagyok közfoglalkoztatottként, viszont valahova lépnem kéne, mindenki mondja hogy nem elég ez az 50000ft és menjek el máshova ami nem közmunka, de itt pedig nagyon szeretek, és sajnálnám itt hagyni, annyira hozzá szoktam már!

Miért akarja mindenki hogy elmenjek innen?

2016. szept. 7. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!