Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a logika abban, hogy az...

Mi a logika abban, hogy az árak zöme 9-re végződik?

Figyelt kérdés

2014. dec. 4. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

vásárlás pszichológia.

jobban hangzik megvenni valamit 999 forintért mint mondjuk 1000 ért. ugyan annyit fizetsz de tudat alatt kevesebbek gondolod.

2014. dec. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Elmondok neked egy történetet. Vagy egy ismerősöm, akinek nem ment jól az üzlet. Szép kerek árai voltak, így amikor bejött egy vevő és megkérdezte egy terméknek az árát, akkor mondta neki ugye hogy 50.000. Erre mondja a vevő, hogy az sok, ő látta már máshol 40 valamennyiért. Erre az ismerősöm visszakérdezett hogy 49990? És a vevő mondta, hogy igen, annyi.


Igen, jól sejted, az emberek tényleg annyira hülyék hogy ezt nem képesek felfogni, csak az árak elejét nézik.

2014. dec. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Én szándékosan felkerekítem egész számra, és úgy vásárolok. De szerintem a 90%-unk szarba se veszi, ahogyan az előző írta.
2014. dec. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
24%

"Én szándékosan felkerekítem egész számra, és úgy vásárolok. "


És ettől függetlenül, tudat alatt mégis előbb fogod 49990-ért megvenni, mint 50000-ért.

2014. dec. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Pont nem. ;) Mert MINDIG megnézem máshol is. Én egy olyan skót, spórolós mocskos állat vagyok, hogy el se hiszed! :D
2014. dec. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
De ha úgy vesszük, 10 Ft-al még mindig olcsóbb. Tehát valahol igazad van, csak nem abban a gondolatmenetben, mint amire te szántad.
2014. dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!