Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha erzsébet utalvánnyal...

Ha erzsébet utalvánnyal fizetek, miért nem akarnak pénzzel vissza adni az eladók? Azét, hogy hagyjunk egy kis "borravalót"?!

Figyelt kérdés

Ez már mégi sok! Hányan akarnak még az alkoholistának titulált, Erzsébet utalvánnyal való fizetésre ítélt csóró ember hátán élősködni?

Nem elég hogy ezzel a xarral nem tudok gyógyszert, buszjegyet venni, ami szintén fontos lehet és a gyereknek is kell, ég a boltban sem használható normálisan.Ugyan mi akadályozza,hogy pénzzel adjanak vissza belőle??!Természetesen lehetetlen fillére kicentizni, hogy ha van nálam pl 1500ft értékű utalvány, akkor pontfillérre annyit vásároljak össze belőle.Vagy vásároljak meg olyasmit is, ami nem kell, hogy meglegyen az összeg, vagy hagyjam ott visszajáró nélkül a többletet a pénztárosnál, mert csak lapít, min szar a fűben és azt hajtogatja, hogy "nem lehet hozzá vásáolnoi, mert már lezártam a blokkot, de viszaadni sem tudok!"Végül oda vágom neki az utolsó 500 ast, amiből buszjegyet akartam venni, a munkahelyre is be kellene jut

ni valamivel, akkor nagy kegyesen vére elfogadja.De mi lenne, ha ilyen helyzetben egyáltalán nincs készpénzem?Hagyjam ott amit összevásároltam és dögöljek éhen az utalványommal? Tudnék javasolni valamit, mit csináljon vele az aki ezt az utalványt illuminál állapotában kitalálta!

A sorban állók is kifejezetten örülnek, mikor ezzel fizet a kasszánál valaki és jobb esetben visszafordul még feleslegesen a kosárba tenni valamit, vagy fél órát

töpreng és "alkudozik!"


2014. dec. 8. 17:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el mi van a hátára irva.

Készpénzre nem váltható, értékéből készpénz nem adható vissza.

2014. dec. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"A sorban állók is kifejezetten örülnek, mikor ezzel fizet a kasszánál valaki és jobb esetben visszafordul még feleslegesen a kosárba tenni valamit, vagy fél órát

töpreng és "alkudozik!""


De hidd el nem az erzsébet utalványra haragszanak, hanem az idióta használójára.


És hogy a kérdésedre válaszoljak, ha vissza lehetne adni készpénzben belőle, akkor mindenki egy doboz gyufát venne belőle, és máris kp az egész. Azaz az egész értelmét vesztené. Nem hiszem hogy ezt ennyire bonyolult átlátni.

2014. dec. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem miért hisztizel ezen. A hátulján feketén-fehéren le van írva. "Készpénzre nem váltható, értékéből készpénz nem adható vissza."

Azt, hogy te állandóan bosszús vagy miatta, az a te hibád. Érdekes én tudom, hogy nem adnak vissza pénzt, így mindig úgy vásárolok, hogy egy pici összeggel rá kelljen fizetnem. Nem sokkal, max. 100 forinttal. Legközelebb ha utalvánnyal mész vásárolni, akkor úgy vásárolj, hogy picivel több legyen a végösszeg mint az utalvány összege. nem kell drámázni ezen..

2014. dec. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Na ugye, egy "picit fizessünk rá készpénzzel"...

Logikus, hogy a nyerészkedés a cél! Ha csak 100 Ft-ot plusszba kifizet minden utalványos, máris jó kis többletet bezsebelnek egyesek!


Ha nem tudnák az "okosok", akik ezt az alamizsnautalványt kapják, azoknak nincs tele felesleges százasokkal a zsebük, amiből pótolgathatnak.

A gyerek meg ugye vegyen minimum 600 Ft-os uzsonnát a suliba menet, mert az a legkisebb összegű utalvány és ugyebár visszajáró nincs!

2014. dec. 8. 18:40
 5/14 anonim ***** válasza:

Jesszus, nem hogy örülnél annak az utalványnak is, még drámázol rajta egy sort.

Komolyan nem értem az ilyen embereket...

2014. dec. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
bzzzzki te tényleg nem érted! 100Ft-ot hozzáteszel, és 1100-ért vásárolsz. Vagy csak 50-et. Nehogy azt mond hogy egy büdös buznyákod sincs, csak utalványod! Ha akarok, tudok 1050 Ft-ért vásárolni, nem nagy szám. Azt meg hogy ebben mi a "nyerészkedés", végképp nem értem.
2014. dec. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"A gyerek meg ugye vegyen minimum 600 Ft-os uzsonnát a suliba menet, mert az a legkisebb összegű utalvány és ugyebár visszajáró nincs!"

-> Intézd a családi bevásárlást utalvánnyal, a gyerekek meg adj készpénzt....

2014. dec. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ne idétlenkedj már! 100 forintot mondtam, de elég az is ha 5 forintot fizetsz rá, vagy 10 forintot.. Attól még nem leszel anyagi csődben főleg ha belegondolunk, hogy az utalvány ajándék pénz. Azzal meg ne gyere,, hogy jaj a szegény gyerektől vonod meg a pénzt. Addig örülj amíg adnak utalványt, ugyanis NEM KÖTELEZŐ ADNI!
2014. dec. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
Ha azt mondja a pénztáros hogy nem jó mert már lezárta ablokkot, akkor hagyd ott a pitsába, mert az ő hülyesége hogy me sem várta hogy mivel akarsz fizetni.
2014. dec. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
52%
Igazuk van az előttem szólóknak. Ja, amúgy 300 Ft a legkisebb címlet. 600-as nincs is (vagy èn értettem félre??)
2014. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!