Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diákmunkát hány éves kortól,...

Diákmunkát hány éves kortól, és hogyan lehet vállalni?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, februárban 15, ezért arra gondoltam, hogy nyáron "dolgozhatnék" valamit. Csak azt nem tudom pontosan, hány éves kortól lehet, hány órát, és az adott órabérből/fizetésből mennyit vonlak le >mittudomén< adó formájában, vagy akármi. Előre is köszi a segítséget.
2014. dec. 11. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Hivatalosan 15 évesen dolgozhatsz a nyári szünetben, szülői engedéllyel. 16 évesen már bármikor, engedély nélkül. A legtöbb helyre 18 éven felülieket keresnek, csak elvétve akad munka fiatalabbaknak. (De azért akad.) Diákszövetkezetek, iskolaszövetkezetek honlapját érdemes figyelni.

A béredből 16% adó jön le, plusz általában a szövetkezetek valamekkora összeget levonnak az első fizetésedből (1-3 ezer forintot), szövetkezeti tagdíjként (illetve egyéb fantázianevek alatt), amit aztán visszaadnak, ha kilépsz tőlük.

2014. dec. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, várom még a válaszokat.
2014. dec. 13. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!