Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Németországban vagy Angliában...

Kempbor kérdése:

Németországban vagy Angliában érdemesebb munkát vállalni? hosszú távon, legalább 5 év

Figyelt kérdés

Tudom rossz a kérdés, de mindent figyelembe véve kérdezem.

( adószás, alapszükségletek, emberek stb...)


2014. dec. 15. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Melyik nyelven beszélsz rendesen? Szakmád van? Tapasztalatod mennyi van?
2014. dec. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szakmám van. Orvosi műszerész. 44 éves vagyok. A nyelvet még gyakorolni kellene mind a kettőt.
2014. dec. 15. 14:12
 3/9 anonim ***** válasza:

1.Konkrétan, valós élethelyzetekben mennyire mennek a nyelvek? pl. egy-egy eredeti nyelven sugárzott tv vagy rádióadás legalább hány százalékát érted meg különösebb gond nélkül?


2. mi a célod a kivándorlással? minél több pénz gyűjtése bármi áron vagy pedig ÉLNI szeretnél, nem pedig minden fillért kuporgatni?

2014. dec. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos a nyelv nem megy jól. TV újság kilőve.

Ami sajnos fő ok a pénz. Itthon sajnos gondjaim vannak, pedig nem élek nagy lábon, sőt nélkülöznöm kell.

2014. dec. 15. 14:50
 5/9 anonim ***** válasza:

oké, tehát így a nyelv miatt a szakmádban úgysem tudsz elhelyezkedni, ezért valamilyen minimálbéres állás marad, ez esetben Németország lehet jó, de ajánlom inkább Ausztriát, keress hoteleket, téli és nyári szezonban is bőven van munka, és a szállást és kaját is fizetik, így amit keresel (1000-1200 € nettó) az gyakorlatilag mind megmarad.


normál körülmények között, tehát mikor fizetsz a szállásért, nem javaslom hogy kigyere, mert a minimálbér csak átszámolva hangzik jónak, ha itt kell belőle fizetned a szállást, kaját, közlekedést, semmi nem marad, maximum ha nagyon nyomorgatod magad.

2014. dec. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod!! értem
2014. dec. 15. 15:04
 7/9 anonim ***** válasza:

javaslom, hogy itt keress állást, ha nem megy önállóan a nyelv, esetleg kérj meg egy németül beszélőt, és jelentkezz pár állásra, most indul a téli szezon, bőven van még betöltetlen állás, ha szerencséd van, megcsíphetsz egyet.(hivatalos, osztrák oldal, nem lehúzós magyar)


[link]

2014. dec. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
utazási kltség miatt am a legközelebb van
2014. dec. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 goaus ***** válasza:
Én is Ausztriát, vagy németet ajánlom.
2014. dec. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!