Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elfelejtettem diktálni a...

Elfelejtettem diktálni a gázszolgáltató felé. Köteles vagyok kifizetni a kiküldött magas számlát? A tényleges fogyasztás lényegesen alacsonyabb az elszámoltnál.

Figyelt kérdés
2014. dec. 15. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt miért nem a szolgáltatótól kérdezed meg?
2014. dec. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kösz, hogy szólsz! :-)

nekem is diktálnom kell!


ha elfelejtetted, átalányt fizetsz, ha nem fizeted be, majd jön az ügyvéd általi felszólítás, az ő költségeivel megtoldva!

2014. dec. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk azért nem őt kérdezem, mert ilyenkor már nincs ügyfélszolgálat....:)Egyébként biztos vagyok a válaszukban. Tehát ha nem is fogyasztottam el a számlázott gázmennyiséget akkor is köteles vagyok kifizetni? Pl.: nem lehet másik számlát kérni?
2014. dec. 15. 19:31
 4/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Tehát ha nem is fogyasztottam el a számlázott gázmennyiséget akkor is köteles vagyok kifizetni?"


Nem. A lehetőség adott volt, nem éltél vele. Viseld következményeit.


"nem lehet másik számlát kérni?"


Nem. Viszont ha tényleg kevesebbet fogyasztottál, akkor a következő számla kisebb lesz. Tudom, hogy így karácsony előtt ez szívás, de te hibáztál, nem ők.

2014. dec. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mennyi hülyeséget összehordtok...

De minek írtok, ha nem tudjátok?


1. Ha nem diktálsz, akkor becsült számlát kapsz, ami NEM átalány. Átalány az, amikor minden hónapban ugyanannyit fizetsz, télen-nyáron.


2. Nem kell kifizetned. Mi van, ha most több száz m3-rel túlbecsülte a rendszerük, hisz mégiscsak fűtési időszak van. Te meg pont tegnap költöztél el abból a házból, ami most 1 évig üresen fog állni, és lekapcsoltad a gázt. Akkor a következő 1 évben sem használnád el azt a mennyiséget. Vagy van, aki felváltva használ gáz, fa, szén, villany alapú fűtést, és több hónap alatt érné el azt a mérőállást.

Nem kell kétségbe esni, fel kell hívni a telefonos ügyfélszolgálatot a helyes mérőállással, készítenek egy helyesbítő számlát, ami az előzővel együtt lesz érvényes, a te esetedben ez mínuszos lesz, és a kettő különbözetéről kapsz egy csekket, azt kell befizetned.


Aki azt mondta, hogy nem lehet másik számlát kérni, az fizesse csak be az 50 ezres becsült gázszámlát, mikor 5 ezres fogyasztása volt, de aztán ne pampogjon, csak mert lusta volt utána járni.

2014. dec. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Főleg az utolsót. Egyébként valóban nem igazán használom a gázt...kb 5000-es számlám van havonta, most meg küldtek 33000-ről. Felhívom őket holnap, remélem segítőkészek lesznek! :)
2014. dec. 16. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!