Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha van egy ingatlan aminek...

David.b kérdése:

Ha van egy ingatlan aminek 10%-ban van egy társtulajdonosa és én az ingatlant elszeretném adni, elővásárlási joggal a 10%ot megvenni a társtól de ő nem adja el nekem és senkinek sem akkor mit tudok tenni? Hogyan tudom az ingatlant eladni?

Figyelt kérdés

2014. dec. 24. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Nélküle sehogy. A közös tulajdont előbb meg kell szüntetni. Ha máshogy nem, akkor peres úton, bár a költség ennek lehet magasabb lenne, mint a 10% tulajdonrész piaci értéke, hacsak nem tudod kilőni a vételárat, egyéb költségcsökkentő tényezőkkel (például az x időszak alatt, ha nem fizetett semmit a fenntartásba, mivel csak kis tulajdonrésze van, akkor az levonható a vételárból).


De ennek a részleteiről egy ügyvéd tudna mondani Neked bármit is, a konkrét részletek ismeretében.

2014. dec. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Itt mit takar pontosan az elővásárlási jog? A haszonélvezeti jog a tiéd?
2014. dec. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én kifizetném a 10%-át a társnak,de nem hajlandó eladni
2014. dec. 24. 09:58
 4/9 A kérdező kommentje:
Az ingatlan ajándékozással került 90%ban a nevemre,bejelentett lakcímem is oda szól,ott is laktam eddig.földhivatalban pedig bejegyezve a 90% tulajdon.
2014. dec. 24. 10:06
 5/9 anonim ***** válasza:

"Én kifizetném a 10%-át a társnak,de nem hajlandó eladni"


az elővásárlási jog nem ezt jelenti!


Az elővásárlási jog azt jelenti, hogyha te elkezdenéd árulni a 90%-odat az ingatlanban és lenne rá vevőd, akkor a 10%-ban résztulajdonosnak lenne elővásárlási joga és ha UGYAN AZT az ajánlatot teszi, mint a potenciális vevőd akkor kötelezhet arra, hogy neki add el.


Ugyan így ha ő úgy döntene, hogy eladja a 10%-át nekem mondjuk 1 millió forintért és te azt mondod, hogy 1 milliót te is adsz érte akkor neked lenne köteles eladni én meg hoppon maradnék.


Ha csak simán nem akarja eladni a részét az szíve joga.


Ilyenkor bírósághoz lehet fordulni és kérni a közös tulajdon megszüntetését. Aztán természetesen az árverésen vagy a tárgyalás során - ha a bíróság kimondja, hogy megszünteti a közös tulajdont akkor neked lesz elővásárlási jogod a 10% tulajdonrészre.

2014. dec. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A társtulajdonos a testvérem de mivel azthiszi ő istsn és a világ ura így nemkönnyű beszélni vele és a részét senkinek sem adja el.
2014. dec. 24. 16:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha egyezkedni nem lehet vele, akkor marad a bírósági per, mint ahogy az előttem szólók már írták.
2014. dec. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor a helyi járásbíróságon kell kezdeményeznem az eljárást? S ha sikeres akkor vehetem meg a részt ? Ennek mennyi a költsége és a lefutási ideje ?

És én pl ha 90%ra találok vevőt akkor azt eladhatom ?

2014. dec. 25. 11:10
 9/9 anonim ***** válasza:

És én pl ha 90%ra találok vevőt akkor azt eladhatom ?


Természetesen. Annyi, hogy az öcsédnek elővételi joga lenne rá - vagyis amennyiben megvan az ajánlat a vevődtől őt értesítened kell, hogy XY xxxxxxxxxxx forintért megvenné az ingatlant. És ha jó is megvenné annyiért akkor neki kell eladnod.


"Akkor a helyi járásbíróságon kell kezdeményeznem az eljárást?"

Igen


"S ha sikeres akkor vehetem meg a részt ?"

Igen.


"Ennek mennyi a költsége és a lefutási ideje ? "

Pár százezer forint és akár évek (attól függően mennyire húzza az öcséd).

2014. dec. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!