Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha OLX-en veszek valamit egy...

Ha OLX-en veszek valamit egy bizonyos összegért, és több feltélt leszögezünk, akkor én azt hogy tudom bebiztosítani, hogy azok a feltételek mind teljesüljenek, miután kifizettem az árut?

Figyelt kérdés

Akarok venni egy Xbox-ot és úgy van a hirdetés hogy garanciás, ad hozzá egykét dolgot stb.

Én azt szeretném, hogy ezek biztos mind megérkezzenek és úgy legyenek, mint a hirdetésben, azaz ne maradjon le se garanciapapír se semmi. Ezt hogy tudnám az eladóval biztosítani?



2015. jan. 1. 20:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Persze postai úton jönne az áru
2015. jan. 1. 20:11
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
postai úton még abban sem lehetsz biztos, hogy nem egy féltégla lesz a csomagban.
2015. jan. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Nosco ***** válasza:
Személyes találkozó! Különben ne vedd meg! Utalj előre és soha többet nem látod a pénzed! Tele van ilyennel a net!
2015. jan. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát és ha utánvéttel fizetek? Meghozza a postás és odaadom a pénzt,viszont ha nem az van a csomagban amit kértem, akkor, felhívhatom a rendőrséget vagy a postát és nem küldik tovább a pénzt, nem?
2015. jan. 1. 23:00
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem :D a postát baromira nem fogja érdekelni, és kuldi a pénzt. A posta ebbe nem dog beavatkozni ő nem tudja hogy ti nem azt beszéltétek meg, hogy húszezerért egy féltéglát küld neked, döntőbíró szerepet pedig a posta nem vállal.
2015. jan. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

a pénzedért árut kapsz, amire az eladónak bizonyítéka van, jogilag ebben az esetben nincs csalás, rendőrség kizárva!


gondolom, te is féláron veszed az xbox-ot 40 db játékkal, a jövő héten meg panaszkodsz, hogy átvertek


van erre egy jogi fórum, apród csalás címmel!

2015. jan. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A postát rohadtul nem érdekli mi van a csomagodban. Az ő feladatuk az, hogy KIVIGYENEK neked egy csomagot amiért te fizetsz. Ők nem tudják és nem is érdekli őket mi van benne. A postás át sem adja neked amíg nem fizetsz, ha meg már fizettél nem érdekli, hogy te nekiállsz bontogatni, megy tovább.
2015. jan. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Jó, ezeket én aláírom, hogy persze, így van.

De egyik haverom akart venni egy telefont úgyszintén OLX-en és egy cserepet küldtek ki neki, egy cserép darabot,és betelefonáltak a postára, hogy ne küldjék tovább a a pénzt,és feljelentették az illetőt, csak nem foglalkoztak vele, mert elvileg 12 Ft-nál még nem szabálysértés, de a pénzt visszakapták.

2015. jan. 2. 13:21
 9/12 A kérdező kommentje:
*12 000 Ft, bocsi
2015. jan. 2. 13:22
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezt a postánál lenne érdemes megérdeklődni. De nem hiszek benne, hiszen így utólag miként bizonyítanád, hogy nem te cserélted ki a telefont egy féltéglára?


A posta nem döntőbíróság.

2015. jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!