Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Barátom OLX-en rendelt egy...

Barátom OLX-en rendelt egy telefont útánvéttel, viszont cserepeket küldtek el neki a csomagban, a pénzt odaadta, mit tud ilyenkor tenni? Visszakapja valahogy a pénzt?

Figyelt kérdés
már odaadta a postásnak a pénzt, és el is vitte

2015. jan. 5. 16:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%

Barátod aki nyilván te voltál* fusson a pénze után, de ez a hajó már rég elment :) Legközelebb értékes dolgot személyesen veszel vagy megbízható helyen nem olyen olx-es fosokon.


*Érdekes, a gyakorin mindenki a barátja és az ismerőse helyében kérdez dolgokat:)

2015. jan. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%
Elöször ki kell bontani a csomagot, csak utána kifizetni. Drága tanuló pénz volt a "barátodnak". Most már semmit nem tehetsz, mivel nem tudod bizonyitani.
2015. jan. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
És mégis melyik postás engedi, hogy előre kibontsad és utána fizessél? Semelyik. Előtte fel lehet bontani, fizetés után. És ha netán törött a cucc, akkor felvetethetsz róla jegyzőkönyvet, de a posta nem lesz döntőbíró a posta nem tudja, hogy te nem-e 3 db cserepet rendeltél alapból.....
2015. jan. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
14%

3-as rendszeresen rendelek külföldről, de átvétel elött mindig kibontom és ellenőrzöm a futár szeme láttára.

Megengedik mert jogod van hozzá.

2015. jan. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
A futár meg a posta két külön dolog!
2015. jan. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Így van, a posta és a futár két külön igen eltérő dolog...
2015. jan. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Srácok, köszi a válaszokat, egyébként ez becsület szavamat adom, hogy barátommal történt meg sajnos, csak segíteni akarok neki ÉS én is akarok most venni valamit és attól félek, hogy nehogy én is ilyen hibába essek. :)

Én kb. fél órája hívtam fel a GLS futárszolgálatot és azt mondták, h a futár nem várja meg míg felnyitom, kérdezném, hogy te melyik futárral szoktad megváratni a kinyitást?

2015. jan. 5. 17:34
 8/15 A kérdező kommentje:
azon felül futárszolgálattal*
2015. jan. 5. 17:35
 9/15 anonim ***** válasza:
37%

DTD futár, és kénytelen megvárni, mert addig nem irom alá az átvételit... anélkül pedig nem áll odébb egyik sem.

Legyél rámenősebb, és ne hagyd magad lerázni, persze mind ezt próbálja.

2015. jan. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%
DPD futár, bocsi elirtam
2015. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!