Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem igénylem meg a munkanél...

Ha nem igénylem meg a munkanélkülit kapok Gyedet és Tgyást?

Figyelt kérdés
2014. Novemberében felmondtam a cégemnél, mert terhes lettem, havi szerződéses voltam 2éve.(vagy ők küldtek volna el vagy én mondok fel alapon) Oka: festék hígítóval való munkafolyamat. Munkanélkülibe jelentkeztem, hol azt mondták, ha megigénylem a m-nélkülit nem fogok kapni Gyedet és Tgyást. De ha nem igénylem akkor elvileg nem, menjek be az Egészségügyi Pénztárba kérdezzem meg.
2015. jan. 6. 19:59
 1/6 A kérdező kommentje:
De ha nem igénylem akkor elvileg igen. Bocsánat, elírtam!! :) :/
2015. jan. 6. 20:00
 2/6 anonim ***** válasza:

A TGYÁS és a GYED igénylésekor kell álláskeresési járadékot kapnod.

Ha most megigényled, valószínűleg lejár a járadékos időd még a TGYÁS megigényelhetősége előtt.

2015. jan. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Akkor a lényeg: hogy most ne kérjem a munkanélküli segélyt, csak ha már tudom igényelni a Gyed-et és a Tgyást (magyarul mikor megszültem az után)??
2015. jan. 6. 20:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Megszűnik idén januártól a Tgyás, csecsemőgondozási díj lesz helyette. Hasonló a feltételei, de a számításnál nem azonos a Tgyással.
2015. jan. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy folyamatosnak kell lennie a biztosított időszaknak,a születés előtt 3 hónaptól a szülésig az új számítási mód miatt. Vagyis munkanélkülire, nagyon neccesen fog tudni működni, mivel az is maximum 3 hónapig jár.
2015. jan. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ma mondták meg, mivel most nem dolgozom nem kapok se gyedet se Tgyást, hiába vannak meg a napjaim, ugye ezekről a dolgokról engem senki nem tájékoztatott rendesen, a munkahelyemen meg semmiképp nem tartottak volna meg mint havi szerződésest, még ha táppénzre is megyek akkor is max egy hónapig tudtam volna, így a következő szerződés hosszabbításnál mondtak volna fel. Szóval aki ilyen szerződéssel van az haljon meg magyarul... :/
2015. jan. 7. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!