Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a pénzemet az infláció...

Ha a pénzemet az infláció miatt ékszerekbe fektetem, akkor azt később hogyan tudom eredeti értékében újra pénzzé tenni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha veszek egy ékszert, nyilván később, mivel "használt", csak áron alul tudom eladni. De van-e esetleg olyan hely, ahol a drágakövek, a fém értékét nézik, és nem foglalkoznak azzal, h én elvileg már használtam? Ékszerüzletbe visszaveszik? Vagy inkább valami antikba kellene befektetni, annak az ára úgyis emelkedik?

2015. jan. 8. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
61%
Nem rosszindulatból mondom, de ha nem ismered behatóan a befektetések világát, akkor semmi ilyen "nem szokványos" dologba nem érdemes...
2015. jan. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
Így van. Ékszert az ékszerbolti értékének töredékéért tudsz csak eladni (mondjuk 20-30%-áért), tehát nem túl jó módszer az infláció kicselezésére.
2015. jan. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
valamit félre hallottál! :-)
2015. jan. 9. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!