Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Házvételkor hol tudom leellenő...

Házvételkor hol tudom leellenőrizni, hogy nincs jelzálog a házon, és hogy a tulaj tényleg az egyedüli tulaj? Mi a költsége az átírásnak?

Figyelt kérdés
A ház árán felül nincs túl sok pénzem, hogy ügyvédet fogadjak.

2015. jan. 13. 08:44
 1/3 anonim válasza:
Bemész a legközelebbi földhivatalhoz,megmondod a ház címét és ki lehet kérni a tulajdoni lap másolatát ,azon minden rajta van. Nem tudom ,hogy fizetni kell érte,(már nem emlékszem ,de mi is így csináltunk)de ha fizetni is kell max 3000 ft.
2015. jan. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A ház árán felül nincs túl sok pénzem, hogy ügyvédet fogadjak."


Az nagy hiba, mert csak ügyvéd írhatja át az ingatlant. Ő pedig ingyen lekérheti a tulajdoni lapot. A ügyvédi költség az ingatlan árának az 1-4%-a kb.

2015. jan. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"A ház árán felül nincs túl sok pénzem, hogy ügyvédet fogadjak."


Adásvételit eleve ügyvéddel íratsz, akit a vevő fizet a szokás szerint. Az ügyvéd meg hivatalból lekéri a Földhivataltól az adatokat.

2015. máj. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!