Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanélküli vagyok, milyen...

Munkanélküli vagyok, milyen támogatást igényelhetek?

Figyelt kérdés
Remélem hamarosan találok munkát, de addig semmilyen jövedelmem sincs. A képhez hozzátartozik, hogy saját lakásban lakom, aminek a részleteit a szüleim fizetik (de többet nem tudnak adni). Így kapok valamilyen segélyt? Kijönnek "családlátogatásra"? Egyedül élek.
2008. aug. 20. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
dolgoztál már? ez a lényeg.
2008. aug. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Menj el a munkaügyi központba. Ott megmondják, mi a teendő. Ha ott nem tudnak segíteni akkor elküldenek az önkormányzathoz, ahol segélyt kaphatsz.

De ez azért nem lesz 'hamarosan'... hónapokban mérd az időt.

2008. aug. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Ha még nem dolgoztál akkor nem vagy jogosult munkanélkülire.
2008. aug. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Persze dolgoztam, de most járt le az álláskeresési támogatásom, amit a munkaviszonyaim után kaptam. Tehát eddig kaptam pénzt a munkaügyitől, de most már nem fogok.
2008. aug. 20. 18:28
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: tudom, hogy MÁR nem vagyok jogosult munkanélkülire, de azért nem szeretnék éhenhalni, ha nem baj...
2008. aug. 20. 18:28
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Akkor menjél dolgozni bazdmeg. :D Havi 20-30ból így is úgy is éhenhalsz.
2008. aug. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

az utolsó hozzászóló durva de igaza van.


lehet menni városgondnoksághoz is dolgozni. azt gondolom ha nagyon akarnál találnál valamit. nyáron rengeteg a szezon munka mindenhol. ha nem akarsz éhen halni akkor mindegy mit dolgozol csak pénzt kapj. takarítás, gyosbüfé, szüretelés, kapálás. rengeteg munka van ilyenkor betakarítás idején.

2008. aug. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Az előző hozzászólóknak annyit, hogy látszik, még nem voltatok munkanélküliek, vagy szétvet benneteket a pénz. Nem tudjátok milyen nehéz.


Én is azt mondom h irány a munkaügyi központ, ott mindent el kell hogy mondjanak neked. Támogatást meg biztos h kapsz, kell hogy kapjál. Ennek járj utána.

2008. aug. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Miért menjen a MK-ba? Miért ne keressen munkát? Miért nekem kelene-az államon keresztül-őt eltartanom?Nyilván egyszerűbb otthon semmittenni, mint elmenni dolgozni.senkinek sem egyszerű munkát találni, na és?Ha nem is keres nem is talál.Segély.....és még a cigányokat szidják.Ugyanezt csinálod te is..
2008. aug. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Látszik hogy fogalmatok sincs a dolgokról, de példázódtok a munkaügyi központtal. Ellehet menni oda, de minek? Magasról szarnak arra hogy valaki munkát keres-e vagy nem. Az egész hivatal arra megy rá hogy kiszolgálják azokat akik segélyre pályáznak. Eléd dugnak egy listát amin vannak munkák, vegyesen (kb mint az aprógirdetés munka rovatában), aztán választhatsz. -de nem köteleznek semmire, helyetted NEM fognak munkát keresni.


Aki a munkaügyi központtól várja hogy majd lesz munkája, az biztos hogy nem lesz sikeres ember... mint ahogy az az ember sem aki itt érdeklődik hogy vajon hogyan kell felhúzni az úszósapkát! LOL

2008. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!