Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nincs olyan bankjegy...

Miért nincs olyan bankjegy Magyarországon, amin az lenne ráírva hogy 3000 forint?

Figyelt kérdés
Ezt én találtam ki, mert jó bankjegy lenne Magyarországon. 2000 forint után jön a 3000 forint, én ha tudós lennék, akkor feltalálnám a 3000 forintos bankjegyet. Mit szóltok hozzá ?

2015. jan. 22. 16:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Rendes vagy, csak próbáld meg értelmezni a szavaimat. "valószínűleg" erről pár gazdasági szakember írt.


Mivel EU zónában hiába van 500 euros, nagyon ritkán látni. Sőt még a 100 euros is ritka látvány. Ezért nem volt értelme bevezetni egy 250 euros pénzt. A kártyás fizetés divat. Így nincs haszna egy ilyen címletnek.


Viszont itthon visszajött KP-s fizetés, mivel nagyok a banki költségek, így a készpénz forgalom visszament 15 évvel ezelőttre, vagyis, a legtöbben kp-val fizetnek. Pár gazdasági szakember boncolgotta az új bankjegyek lehetőségét, és a 25 ezres is felmerült.

2015. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

6/11-nek üzenem:


[link]

2015. júl. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!