Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Állásinterjúra mibe menjek...

Állásinterjúra mibe menjek szoknya vagy nadrág egy fehér csipkés felsővel?

Figyelt kérdés

hotel munka mármint ilyen felszolgálás vagy recepció

elég elegáns hely..


2015. jan. 23. 14:42
 1/4 anonim válasza:
17%
Én szoknyában mennék. A szoknya érjen térd fölött, tehát tükrözze a visszafogottságot.
2015. jan. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%
Teljesen mindegy, ha jól nézel ki akkor úgyis megkapod, ha meg ronda, kövér vagy akkor mehetsz akármiben úgysem kapod meg.
2015. jan. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nem vagyok kövér..:D

nem vok szoknya párti

2015. jan. 23. 18:08
 4/4 anonim ***** válasza:
20%

Pedig az ilyen helyeken jóformán kötelező a szoknya, és egy nőnek ez alapviselet kell legyen főleg ilyen alkalmi napokon is, én nem is engedném hogy egy nőnek alkalmi ünneplő ruhához gyártsanak nadrágot, én csak szoknyát engedném, persze én is nő vagyok, én sem vagyok annyira oda a szoknyákért, de engem anyum úgy nevelt hogy a szoknya egy alapvető női viselet, és egy komoly munkahelyen szoknya a kötelező ezzel mutatva a komoly nőiességet. Persze nem a minikre gondolok, nekem is vannak miniszoknyáim mint sok lánynak, de vannak ilyen alkalmakra is szoknyáim. Én banki ügyintéző vagyok, és nálunk előírás a szoknya még ha mínusz 20 fok van kint akkor is, ha valaki fázik benne, ne menjen ki, vagy öltözzön át munka előtt. Egy állás interjún alap a normális, elegáns kinézet, én is akárhová mentem még az első szakmámmal is interjúra mint eladó egy egyszerű kisboltba oda is szoknyába mentem, mert a jó megjelenés, és a jó kinézet nagyon fontos! Nekem ne mondja senki hogy a külső nem számít, igen is számít!

A barátom az élő példa rá, ameddig kövér volt és enyhén igénytelen a kutyának sem kellett, sehova nem vették, fel ahová nagy nehezen behívták, elutasították, egy helyre vették fel csak azért mert egy semmilyen ülő munka, semmi pénzért szinte, és ott többen mondták neki hogy nem csak a tudás számít, hanem a külső is, és fogyjon le ameddig még fiatal mert így az életbe nem lesz jó munkája, csak nagyon nagyon nehezen, és arról is mondjon le hogy lesz valaha nője. Én már akkor is ismertem őt, mert diákként én is dolgoztam ott, akkor ugye kirúgták mert nem volt képes egy pár fokos lépcsőn felvinni néhány könyvkupacot egyszerre folyton pihent meg rosszul volt, és mondták neki hogy szedje össze magát mert más nem végezheti el helyette mert a munka nem állhat meg, és erre végül amikor már kezdtem sajnálni és vigasztaltam hogy nyugodjon meg, nem fogják kivágni, erre az ebédszünet után közölték vele hogy el lehet menni. Akkor elkezdett fogyózni pár nap után, és másfél évig nem is láttam őt, és nagyon nagyon sokat fogyott, izmosodott is, és hihetetlen jóképű lett mert az arca is elég golyó volt neki, de megváltozott, és mosolygósabb vidámabb ember lett, jobban is érzi magát és egyből talált magának egy jó állást amit simán megbír csinálni és beismerte hogy kövérként ez nem ment volna neki. Akkoriban újra találkozgattunk és én is elkezdtem vonzódni hozzá, jobban megismertem, nem rinyált mindenért, magasabb lett az önbecsülése és ezzel lélekben is elképesztően sokat változott. Egyből sikeresebb lett. De ezt csak példának írtam. Meg jobb lett az öltözködése is, és ezzel sokan pozitívabban is viszonyulnak hozzá.


Szóval ennyit számít a kinézet, és ezzel szerintem sokan egyet is értenek.

2015. jan. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!