Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges flash...

Hogyan lehetséges flash játékos weboldalakkal milliókat keresni?

Figyelt kérdés

Beszéltem itt régebben egy felhasználóval, aki ingyen, nagyon sok információt megosztott, nem szervezett be sehova, nem akart eladni semmit se, csak beszélgetésbe keveredtünk... (Felrakott egy kérdést, hogyan tudna adózni, mert évi jövedelme 6 M ft felett lesz, de offshore céget nem szeretne...) Választ nem kapott.


Elmondta nekem viszont pm.ben, hogy különböző flash játékos oldalai vannak, angol nyelven, havi több száz ezer keresésű kulcsszavakra, amelyekre előrekerült, és nagyon sok száz ezer forintot keres jelenleg is.


Olyan mint pl, autós játékok, csak angol nyelven (car games).


Viszont nem fedte fel kilétét, amit meg is értem, viszont rátaláltam egy külföldi fórumon (itteni nickneve alapján), és ki is derítettem az oldalait, valóban több száz ezres látogatottságú lapok, amelyeken AdSense fut, és a whoisban rákerestem, az Ő nevén is voltak a lapok...



Én nem rég kóstoltam bele a keresőoptimalizálásba, de eléggé kiszámíthatatlan dolognak tartom, főleg, hogy releváns linkeket aligha lehet szerezni. Illetve a Google most eléggé büntet.


A csávó elmesélte, külföldi játékos fórumokon (pl.talkarcade) szerzi a linkeket a lapjára, így azok megerősödnek, és a Google keresőben előrejutnak.



Ki vágna bele ebbe a "bizniszbe"? Szerintetek érdemes csak a találati listára alapozni?



A weboldalainak nevét nem szívesen árulnám el, mivel sokat segített, nem is akarta elárulni a személyét, én viszont rájöttem, így ennyi tiszteletet megadok neki, hogy nem locsogom el a linkjeit.


Üdv.


2015. jan. 28. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán tudsz flash-ben játékot írni? Ha igen, van kiforrott ötleted, hogy milyen játékot fogsz fejleszteni?
2015. febr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tévedés. az illető már létező flash játékokkal töltötte fel weblapját
2015. febr. 5. 22:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon kevés infó. Az ember valamit így is eltitkolt előled.
2015. febr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én is ezen gondolkodtam. De igazából szerintem mégsem.


Létrehozott egy weboldalt, amelynek a titka annyi, hogy naponta frissítette játékokkal, és szerzett rá linkeket más játékos weblapokról.


Persze lehet, hogy van valami a háttérben, sajnos erre nem jöttem rá.


Én nekem nem sikerült a googléban előre hozni a lapjaimat, pedig folyamatosan frissítem és linkeket is szereztem rá normális lapokról (nem katalógus). Eléggé bosszantó...

2015. febr. 9. 12:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én járatos vagyok a témában, nézd meg a posztomat az egész "iparágról" a TalkArcades.com-on: [link]


Hogyan lehetséges? Valószínűleg korán kezdte, nem 1 év alatt futottak be az oldalak és költött a marketingre is (pl. a linkekért fizetni kell).


Teljesen legálisan elérhette ezt a jövedelmet, nem kellett csalnia semmivel és valóban flash játékokat sem kellett programoznia, hiszen ezeket a fejlesztők biztosítják az oldaltulajdonosoknak.


Könnyű volt-e? Nem. Nulláról elindítani egy flash arcade-t manapság szerintem már nem érdemes, de ha van tapasztalatod az online marketingben és hozzá egy kis tőkéd is, akkor talán. De garancia nincs a megtérülésre, borzasztóan nagy a verseny mert viszonylag alacsony a belépési költség és százával indítanak havonta ilyen oldalakat.


Viszont stabilan növekszik az online játékosok száma, több nagy média cég is van, akiknek több száz nagyforgalmú oldaluk van (jelenleg egy ilyennél dolgozok) és biztosan van még hely kisebb új szereplőknek.



Üdv. Balázs

2015. febr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, végre egy normális válasz, aki képben is van azzal, hogy mit makogok itt.


Nem vágok vele, tényleg nem érdemes. Túl nagy a verseny.


De azért szép lett volna, azt hittem majd betudom futtatni, de csak álom marad.


Itthon az autós játékok kulcsszóra sem tudtam előrekerülni, pedig havi sok pénzt költötten rá. A játékok kulcsszó meg kb. lehetetlen.


Külföldön pedig nincs tapasztalatom


Sajnos másfele kell tevékenykednem.


Köszi.

üdv

2015. febr. 10. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!