Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetési meghagyás - elismerés...

Fizetési meghagyás - elismerés és teljesítés esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kaptam egy fizetési meghagyást közös képviselettől. Sem a díjat, sem a jogosságát nem vitatom, viszont az lenne a kérdésem, hogy ha még a 15 nap letelte előtt befizetem, akkor van-e ezzel egyéb dolgom? Vagy a 15 nap letelte után ugyanúgy jogerőre emelkedik mintha nem fizettem volna, mx. a jogosult már nem indíthat végrehajtást? Arra gondolok, hogy ha elutaltam a pénzt, akkor kell e ellentmondást beadnom az utalás adatival, hogy rendeztem a tartozást a közjegyzőnek? Vagy ha befizetem akkor a jogosultnak ezt jeleznie kell a közjegyző felé és érvényét veszti a meghagyás? Vagy kell e nyilatkoznom közjegyző felé hogy fizettem?

2015. jan. 28. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Jogerőre emelkedik, de nem indíthat végrehajtást, hiszen megszűnik a követelése.
2015. jan. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Küld át a közös képviselőnek a befizetésről az igazolást. Intézkedni fog.

Nekik az az érdekük, hogy fizesd be a tartozást, nem az hogy szarozzanak veled az ügyvéden keresztül.

2015. jan. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Második, ne zavartasd magadat azon, hogy a fizetési meghagyást közjegyző adja ki, nem ügyvéd...
2015. jan. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hali koszi en is vmi hasonlora gondoltam. Az ugyvedes megjegyzesed viszont nem ertem mire irtad.
2015. jan. 29. 20:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert a közös képviselet általában ügyvéddel intézteti ezt.

Legalábbis mi így csináljuk. Minden tartozó adatait átadjuk neki, és ő intézi, amit kell (ügyvédi felszólítás, fizetési meghagyás, jelzálogbejegyzés...).

Ha rendezi a tartozását időközben egy lakó, akkor szólunk az ügyvédnek.

Nem mi szaladgálunk a közjegyzőjőz.

Lehet más közös képviselet máshogy csinálja.

2015. jan. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ügyvéd elektronikusan benyújtja a kérelmet a MOKK oldalán keresztül a fizetési meghagyás kibocsátása iránt.


De a fizetési meghagyást a közjegyző bocsátja ki, és a jogerőt vagy perré alakulást is a közjegyző állapítja meg.


Ügyvéd vagyok, ezzel foglalkozom. Tudom, hogy fizetési meghagyást ügyvéd bizony nem ad ki, hanem kérelmet az be... Nem ugyanaz, ugyanis így nyilván "visszavonni" sem tudja.


Bejelentheti a megtérülést, vagy simán nem indít eljárást. De attól még, ha kibocsátották, és az adós utána fizet, a kibocsátott fmh az nem fog automatikusan visszavonódni.

2015. jan. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sziasztok, nekem az lenne a kérdésem hogyan tudom befizetni ezt, a 15 nap lejárta előtt? Ugyanis nemkaptam semmilyen adatot erre vonatkozóan...
2015. okt. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mint ahogy előtte be tudtad volna fizetni.

Szépen felkeresed azt, akinek tartozol, és fizetsz.

2015. okt. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!