Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meg tudom-e vásárolni a...

Franz Müller kérdése:

Meg tudom-e vásárolni a nevelt fiamtól az apja után örökölt ingatlanrészt, amin haszonélvezeti jogom van? Ha igen, mennyiért? Kell-e adót, vagy illetéket fizetni vagy neki, vagy nekem, illetve mindkettőnknek?

Figyelt kérdés

70 éves vagyok és tulajdonosa egy kb. 10 millió forint értékű telek felének, tehát az én tulajdonom értéke 5 millió forint. A telek másik része a férjem után a nevelt fiam tulajdona az én haszonélvezetemmel terhelten. Szeretnék az egész telek kizárólagos tulajdonosa lenni.

A nevelt fiam részére felvettem frankhitelt, amit bizonyíthatóan én törlesztettem - 10 év alatt 3 millió forintot. A pénzről, amit átadtam neki, csak egy tanúk nélküli elismervény van. Az én haszonélvezeti jogom számításaim szerint 1 millió forintot ér. Tehát eddig az 5 milliós telekből 4 milliót egyrészt kifizettem,illetve be lehet számítani. A fennmaradó 1 milliót készpénzben adnám át a nevelt fiamnak.



#ingatlan #illeték #özvegyi haszonélvezeti jog #eladás utáni adó
2015. jan. 30. 10:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Ő el akarja adni? Ezen múlik minden. Ha nem akarja eladni neked 1m-ért, nem adja el. Ha nem akarja eladni 10m-ért, nem adja el. Ezen semmilyen körülmény nem változtat.
2015. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Természetesen meg tudod vásárolni

Ha haszonélvezeted van akkor mondjuk nem értem miért akarnád megvenni, de legyen, így még elővásárlási jogod is van

Mennyiért? Annyiért, amennyit a nevelt fiad kér érte!


És akkor most jön a java:

"A nevelt fiam részére felvettem frankhitelt, amit bizonyíthatóan én törlesztettem - 10 év alatt 3 millió forintot. "


Ez az, ami az ég világon senkit nem érdekel. Jó nagy balek voltál, ennyi.


"Az én haszonélvezeti jogom számításaim szerint 1 millió forintot ér."


A te haszonélvezeti jogod egy lyukas garast nem ér addig, amíg valaki meg nem akarja váltani. És ha csak a fiú nem akarja használni az üres telket akkor nincs is értelme megváltania. 70 évesen már nem élsz örökké és a haszonélvezeti jog nem öröklődik...


"Tehát eddig az 5 milliós telekből 4 milliót egyrészt kifizettem,illetve be lehet számítani."


Be lehet - ha a gyerek be akarja. Nem kötelezi rá az ég világon semmi! Ha ahhoz nem volt gerince, hogy a saját nevelőanyja által felvett hitelt fizesse részeltekben akkor miért hiszed, hogy bárhogy - főleg egyben - akarja majd fizetni?


"A fennmaradó 1 milliót készpénzben adnám át a nevelt fiamnak."


Tippem, hogy erre ki fog röhögni.

2015. jan. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!