Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudom átkérni az...

Hogyan tudom átkérni az árvaellátásomat a saját bankszámlámra?

Figyelt kérdés

Elköltözök itthonról, de minél előbb és minél fájdalommentesebben.

Nem tudunk egyszerűen anyukámmal együtt élni, és én nem akarom, hogy még ennél is durvább legyen a helyzet.

Eredetileg nyáron terveztem elköltözni, de én már nem bírom ki. Minden perc gyötrelmes mellette.

Az árvaellátásomat, édesapám után, szeretném ha a költözés után én kapnám. Nem fognak éhen halni anyáék, máskülönben nem vinném el.

Szóval hogyan tudnám átkérni a számlámra? És ha anya is beletud nyúlni a folyószámlámba, inkább kérjek ujjat?

Gondolom igen. Azért kell nélküle csinálni, mert egy picit kapzsi és nem adja csak úgy oda. Pedig fog helyette kapni gyerektartást, ami szerintem kiváltja, főleg úgy, hogy utánam semmit nem kell majd fizetnie. Épp válik. Addig nem tervezek elmenni amíg nincs a havi 30ezres gyerektartás. Természetesen nem akarom őket ellehetetleníteni. De mégis, a hamarabb jobb. Már aludni sem tudok egy ideje, az iskolából rendszeresen órákat kések, mert képtelen vagyok felkelni, szerintem ez valami depresszió féle.

Azt mondja önző kis dög vagyok, de én tudom, hogy nem. Csak normális életet szeretnék. Ahol nem kell félnem minden nap, és nem kiabálnak velem folyton.



2015. febr. 2. 12:45
 1/4 tetro ***** válasza:
hány éves vagy?
2015. febr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kissé fogalomzavarban élsz.

Mindkét ellátás az eltartó szülőnek jár és nem neked.

2015. febr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Te vagy fogalom zavarban. Ha elköltözök nyilvánvalóan nekem jár amíg tanulok. Nézz utána. Én megtettem.

17 éves vagyok.

2015. febr. 2. 13:03
 4/4 anonim ***** válasza:

17 évesen csak úgy költözhetsz el, ha a szüleid beleegyeznek, vagy valaki átveszi a gyámságodat.


Esetemben (13 évvel ezelőtt), nővérem vette át a gyámságom arra az egy évre, de onnantól saját számlára kaptam az árvaellátást 21 éves koromig. Eddig tanultam.


Bemész a gyámhivatalba, és megkérdezed, manapság hogy van ez.

2015. febr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!