Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eltűnt a bankkártyám, ma...

Eltűnt a bankkártyám, ma néztem meg es gyakorlatilag lenulláztak, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
nem vettem eszre, mivel nem hasznalom gyakran, fogalmam sincs, hogy de nincs meg a bankkartyam, netbankba beleptem, a 180.000-es (honapok ota gyujtott penzemet) szinte lenullaztak :( a tortenetben benne van, hogy penzt utaltak el vele. Felvettem a kapcsolatot a bankkal, de nem segítenek, azzal a címmel is ahová a pénz el lett utalva, egyebkent egy ceg, es azt mondtak, hogy nem all szandekukban visszautalni..Mit lehet ilyenkor tenni? :(((
2015. febr. 4. 00:13
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Na mit?! Elmenni szépen a rendőrségre feljelentést tenni, a banknak meg nem hagyni, hogy lekoptasson. Nézz utána szépen a neten, úgyis ott ülsz előtte, hogy milyen feltételek mellett kell a banknak illetve a kártyatársaságnak téged kártalanítania.
2015. febr. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. El kezdhetsz gyujteni megint.

2. Feljelentest tehetsz a rendorsegen.

3. Megtanulhatod a bankkartya-kezeles irott es iratlan szabalyait.


(A bank nem fog kartalanitani, mert te voltal felelotlen.)

2015. febr. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A te eseted még a "jobbak" közé tartozik.

Mert pénzt utaltak el vele. Nyilván arra gondolsz, hogy valakinek átutalták, tehát láthatod és a rendőrség is láthatja, hogy kinek ment az összeg.


Viszont akkor nem a bankkártyáddal éltek vissza, hanem valahogy elutalták a pénzt.

Vagy nem utalás volt, csak rosszul fogalmaztál?

Nem mindegy.



Rendőrségi feljelentést mindenképpen tegyél! A banki lekoptatásról annyit, hogy ő nem mérlegelheti utólag egy tranzakció jogosságát.

Nem tudhatja, hogy te kezdeményezted vagy valaki más.


Hatósághoz kell mindenképpen fordulni.


Abból, hogy egy cégnek lett "utalva" arra gondolok inkább, hogy valaki vásárolt vele, talán a neten.


Akkor viszont a cég tudja, hogy milyen címre kérte a vevő a kiszállítást. A rendőrség kérésére meg kell adni az adatokat, tehát ha így történt, jó eséllyel be tudják azonosítani az elkövetőt!

2015. febr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

1. lépés: Hívd fel a bankot, és tiltasd le a kártyát. MOST!

2. lépés: Menj be a rendőrségre, és tegyél feljelentést, hogy egy fekete kapucnis valaki fellökött az utcán és ellopta a táskádat. Sajnos csak ennyit láttál, hogy kapucnis volt.

3. lépés: A feljelentéssel menj el a céghez. A cég címét itt tudod kikeresni: [link]

2015. febr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!