Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üzletben meddig lehet az árut...

Üzletben meddig lehet az árut visszacserélni?

Figyelt kérdés
A Coop üzletben vett a fiam véletlenül olyan terméket amit összetévesztett egy másik termékkel .A terméket vissza akartuk cserélni de sajnos éppen bezártak.De kértem hogy ha másnap kinyitnak kicserélhetem -e az áru de azt mondták az eladók hogy nem tehetnek már semmit.Én ugy tudom három napon belül ki lehet cserélni vagy más cikkre levásárolható amit tényleg szerettem volna megvásárolni.
2015. febr. 7. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, ilyen szabály, amiről te beszélsz nincs. Ha nem hibás a termék, akkor nem köteles a bolt visszavenni ( kivéve, ha interneten vásárolsz). Bár 1990 és 1997 között valóban volt ilyen törvény, mi szerint bizonyos időn belül a hibátlan terméket is vissza kell venni a boltnak, de azt már visszavonták. ('97-ben).
2015. febr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem köteles a bolt visszavenni hacsak nem hibás. Az hogy te Lenort akartál, de Silant hozott a fiad, az a ti saratok, elhasználjátok azt és kész máskor megjegyzi a gyerek mit kér az anyu.

Tényleg nem kötelezhető erre a bolt, az hogy sok ruhabolt X napon belül cseréli mert nem tetszik, az az Ő egyéni jófejségük.

2015. febr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem ugyanazon termékről van szó hogy nem tetszik az egyik és másikat akarok.Ráadásul ismertek mert törzsvásárló vagyok(voltam).Ez már nem jogi hanem gerincesség kérdése,szerintem.
2015. febr. 7. 16:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem kötelezhetőek, amúgy meg ilyenkor sztornózni kell stb, nem kizárt, hogy ez meg van tiltva az eladóknak, hogy visszacserélgessenek árukat amiket meggondolatlanul vettek emberek.
2015. febr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!