Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen jogon kötelezhet...

Milyen jogon kötelezhet haszonélvező egy ház lakóit a ház rezsi tartozás fizetésére?

Figyelt kérdés

Hívhat ügyvédet, ha ellenkeznek a lakók? Illetve milyen jogon követelheti ezt éppen az anyuka gyeséből, ami az egyetlen fix jövedelem a háztartásban, mivel a férj heti fizetést kap, munkától függően?

Komolyan érdekel, mindent elfogadok, ha megtudom a helyes választ.

A ház a férj és testvére tulajdonában áll, de csak a férj lakik benne a családjával.



2015. febr. 8. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem fizetitek a rezsit?
2015. febr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
semmi nincs ingyen.hívhat ügyvédet.és akkor még az ügyvédi költségeket is beleszámítják
2015. febr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Az elmaradt hasznát követelheti, ha haszonélvező! Benne van a nevében!
2015. febr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kicsit hozzáértőbb válaszokat várok, nem félmondatot, köszönöm.
2015. febr. 8. 18:13
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
mondjuk olyan jogon, hogy ti csináltátok a rezsitartozást
2015. febr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
ja és ki is rakhat a házból, ha úgy tartja kedve
2015. febr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem fizetitek a rezsit és még te vagy önérzetes!
2015. febr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Milyen "hozzáértőbb válaszokat vársz"?

Ügyvéddel felszólíthat a fizetésre, bíróságon fizetési meghagyást kérhet, végső esetben végrehajtást is!

2015. febr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha hozzáertő választ akarsz, akkor le kellene ám értelmesen írni a teljes tényállást.
2015. febr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem akarom konkrétabban, mivel nem rólam van szó, én csak segíteni szeretnék. Már tudom, hogy nem itt kellett volna feltegyem a kérdést, mert kevés volt az esélye, hogy olyan olvassa, aki hasonló cipőben jár. Az alapkérdés lett volna a lényeg, így is többet írtam le, mint, amit díjaznának. Már felkerestem két ügyvédet, akik azt mondták a gyerekjóléti akár be is perelheti az anyóst, hogy a gyest elviszi. Végülis köszönöm a privât üzenetküldőnek a segítséget és remélem másnak is hasznos lesz a válasz, ha pont a kérdésre keresi a választ!
2015. febr. 10. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!