Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Összejött egy lehetőség...

Összejött egy lehetőség külföldön előbb, mint gondoltam, de nem vagyok rá felkészülve, biztató szavakra számíthatok?

Figyelt kérdés

Nem akartam volna kimenni, ha nem lett volna muszáj, de itthon egy éve hiába keresek munkát. Ez a lehetőség meg két hét alatt összejött. Igazából március elején terveztem indulni, de jövő hét végére már várnak odakinn. Nem vagyok rá felkészülve, túl gyorsan történik minden. Nagy erő kell hozzá, hogy végig csináljam és ne futamodjak meg - nem volt időm rá lélekben felkészülni; itt hagyjam a családom, barátaim, de nagyon akarok menni és tudom, hogy nem örökre szól. Minden tiszta egyébként körülötte, minden rendben van.

Tudnátok adni biztatást?



2015. febr. 10. 19:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Először is nagyon sok sikert hozzá.


Külföldre költözni nagy lépés, ezt senki se tagadja. Emelllett egy csomó hasznos önismereti tapasztalatod lesz, minden ami otthon rádrakódott elhalványul, tiszta lappal kezdessz. Ez helyzettől függően lehet jó, de rossz is.


Az új ország egyrészt idegen, mind kultúrájában, mind minden más téren. Egy csomó intéznivalóval kell majd megküzdened eleinte, szóval nem sok szabadidőd lesz, a magány és a honvágy nem elsőre fog beütni.


Az új barátságok kialakítása terén azt javasolnám, hogy olyan emberekkel barátkozz, mint az otthoni barátaid. Pusztán azért mert magyarok, nem biztos hogy több közös pont lesz mint bárki mással. Legyél nyitott, beszélgess a helyiekkel, más bevándorlókkal.


Munkád már van, szóval nem meztelen fenékkel a semmibe mész. Ez több, mint amit a legtöbbek akik kimennek elmondhatnak magukról.


Az összes többi a véletlen és te alakítod.

2015. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!