Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy nem tudok...

Miért van az, hogy nem tudok egy boltban fizetni a bankkártyámmal (OTP), viszont az automata simán elfogadja?

Figyelt kérdés
A minap esett meg velem, hogy egy boltban kártyával akartam fizetni, de többszöri próbálkozásra is azt írta ki hogy hiba és kidobott, de aztán mellette az automatánál simán tudtam vele kézpénzt felvenni. Aztán egy másik boltban is megpróbáltam, de ott sem működött. Egészen tegnapig minden rendben volt vele, mi lehet a baj? OTP-s kártyám van. Köszönöm a válaszokat!

2015. febr. 21. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Azt nem írta ki a terminál a boltban, hogy mi a baj?


Talán a vásárlási limit van nagyon alacsonyra véve és ezért nem engedi.

2015. febr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kártya hiba, vagy valami ilyesmi. És nem nyúltam a limithez sem, tegnap még simán működött. De ha kártya hiba, akkor miért műkszik automatánál?
2015. febr. 21. 14:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Olyan is lehet, hogy a chipkártyával van probléma, a mágnescsík meg működik. Tehát ha a boltban a chip nem működik, attól az automata még tudja olvasni a mágnescsíkot.
2015. febr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Nekem pl. az előző kártyámnál a paypass funkció mondta be az unalmast, de chippel meg simán tudtam használni. Van ilyen, hogy az egyik része működik, a másik meg nem.
2015. febr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Remek, akkor vagy rendelek újat, horror áron, vagy maradok a kp-nál?
2015. febr. 21. 19:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor meg kell próbálni másik boltban is, ha fizikai kártyahiba lenne, az atm sem fogadná el!
2015. febr. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bemész egy otp fiókba, szólsz, hogy rossz a kártya. Megigényled a cserekártyát és kéred, hogy engedjék el a kártyadíjat, mert hibás az előző. Amikor megjön az új visszaviszed és leadod a régi kártyát, nem csak letiltod mert az pénzbe kerül.
2015. febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam másik boltban is, ott sem fogadta el! De az automata továbbra is viszi!
2015. febr. 22. 16:03
 9/9 anonim válasza:
Érdeklőd meg egy otp-ben. Ott lehet, hogy tudni fogják a probléma okát. Lehet nem is lesz szükség kártyacserére.
2015. febr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!