Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Széchenyi kártya igényléséhez...

Széchenyi kártya igényléséhez vállaltam kezességet az ingatlanommal. Hogy működik?

Figyelt kérdés
Ha eladom a lakásomat, és máshova költözöm, akkor nem kell módosítani a szerződést? Ha valami baj történne, elvihetik az új lakásomat? A kezességet vissza lehet vonni? Még lenne néhány kérdésem. Jártas ebben valaki, és tudna nekem segíteni?Köszönöm
2010. febr. 12. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:

A SZK-nál, mint magánszemély vagy kezes, a teljes vagyonoddal felelsz a kártya hitelösszegéig.


Nem számít, hol van az ingatlanod, hiszen nem tettek rá jelzálogot, csak a meglétét kellett lenyilatkoznod. Ha eladtad az ingatlant és esetleg azóta másik ingatlant vettél, nem fizetés esetén a végrehajtás az új ingatlanod terhére is történhet, vagy bármilyen egyéb vagyonodra. Ha nincs vagyonod, akkor a tartozásod addig él, amíg vissza nem fizeted a kártyát. Bár listára kerülsz, meg egy feketelistára és folyamatos zaklatás várható a Hitelgaranacia ZRt. és a bank részéről is.


Egyéb kérdés?

2010. febr. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget! Még lenne kérdésem: A kezességet nem is lehet visszavonni? Illetve ha 1+1 éves a hitelkeret, akkor 1 év lejártával meg kell újítani a kezességet vagy automatikusan megy tovább?
2010. febr. 15. 09:33
 3/6 anonim ***** válasza:

A SZK-nál alapfeltétel, hogy annak kell kezesnek lenni, aki a vállalkozásban legalább 50%-ban tulajdonos. (Ez lehet együttesen több személy is.


Kezes nélkül nincs SZK, nincs meghosszabbítás sem.


1 év után a 2 éves kártyánál is teljes felülvizsgálat van. Ugyanúgy be kell nyújtani a gazdálkodási adatokat, egyebeket, mint megnyitáskor, csak az igénylési adatlap egyszerűbb. (sajnos a költségei is ugyanazok.)


Nézz szét a www.kavosz.hu weboldalon. Minden információt megtalálsz


egy hiteltanácsadó

2010. febr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, szétnéztem ezen az oldalon. Mi ketten vagyunk kezesek, ebből 1 személy tulajdonos a cégnél, neki nincs ingatlana, ezért kellettem én, akinek van. Ha lejár az egy év, akkor én visszavonhatom a kezességet, ha minden igaz.
2010. febr. 15. 17:45
 5/6 anonim ***** válasza:
5 millió Ft feletti kártyánál a kezestől/kezesektől alap követelmény, hogy valakinek legyen legalább 50%-os arányban megfelelő ingatlan tulajdona. Erre jelzálog nem kerül, de bejelentési kötelezettség van.
2010. febr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 D.Dee válasza:
Helló engem az érdekelne hogy ha igényel egy cég széchenyi kártyát majd időközben megvaltozik a tulajdonos olyan esetben kit terhel a felelősség? Azt aki igényelte vagy aki atvette a cég tulajdonjogát?
2019. ápr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!