Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A "fejvadász" cégek hogyan...

A "fejvadász" cégek hogyan szerzik a jövedelmet?

Figyelt kérdés

A fejvadász, munkaerőközvetítő cégek hogyan jutnak bevételhez?

Az olyanra gondolok,hogy pl. XY fejvadász meghirdeti,hogy ASD Kft-hez keresnek zabhegyezőt. Jelentkezel rá, XY behív interjúra, majd továbbküldenek ASD-hez, ahol vagy felvesznek vagy nem.

Gondolom XY akkor kap pénzt ASD-től, ha olyan jelentkezőt küldenek, akit ASD felvesz. És ezesetben mi alapján kapják a pénzt?


2015. márc. 5. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:

XY nál leszel bejelentve, majd XY kölcsönad ASD nek jó pénzért.


Az én példám az volt, hogy XY fejvadász cég 650Ft bruttó órabért kapott, kiközvetített ASD céghez, ahonnan utánam óránként bruttó 2500Ft-ot számolt fel. Nyeresége bruttó 1850Ft óránként csak rajtam.

2015. márc. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ahha értem. Voltam már ilyen közvetítőnél, és mondták,h 2 lehetőség van:

1)XY vesz állományba és "kölcsönad" ASD-nek

2)ASD vesz állományba egyből és több dolgom nincs XY-nal

Az 1. gondoltam,h kb. úgy oldják meg, mint írtad. De a 2-nál akkor egy bizonyos összeget fizethet ASD XY-nak?

2015. márc. 5. 17:49
 3/3 anonim ***** válasza:

2. soha nem fog létrejönni.


Ahol én voltam ott 3 hónap volt a próbaidő, 3 hónap múlva papíron kirúgtak és új szerződéssel másnap újra alkalmaztak. Persze újra 3 hónap próbaidővel. Ha nem írtad alá mehettél haza!


Persze etették a népet, hogyha átvesz minket a fő cég, ahol dolgozunk, akkor 650Ft bruttó órabér helyett 850Ft-t adnak. Az ott dolgozókkal meg beszéltem, 4 év alatt 2 embert vett át a főcég és kb 500an voltak ott. Persze nekik is tele lett a tökük a hitegetéssel, meg az állandó próbaidős munkával.

2015. márc. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!