Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önéletrajzban lyukak kitöltése?

Önéletrajzban lyukak kitöltése?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem jó "hazudni", de így nagyon kevés helyre hívnak be. Tudna valaki valami ötletet, hogy mit írhatnék bele a kisérőlevélbe vagy tapasztalathoz, olyat amit nem tudnak leellenőrizni? Irodai munkakörben szeretnék elhelyezkedni.


Volt olyan, aki átírta így az önéletrajzát és bejött, vagy esetleg az ellenkezője?



2015. márc. 6. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

És szerinted, ha nincs tapasztalatod, akkor nem fognak rájönni, ha netán felvesznek?

Még azt sem veszik fel biztosan, akinek van mivel kitölteni az űrt.

Hazudni sosem érdemes, mert hiába nem ellenőrzik mondjuk le, de egyből kiderül, hogy nincs tapasztalatod, vagy valami olyat írtál le, amit nem tudsz.

Nyilván ha pályakezdő vagy, akkor bizonyos helyekre nem tudsz mit írni.

Én sosem hazudtam, annyit írtam mindig le, amiben tényleg volt tapasztalatom, igaz, azt is beleírtam, amit nem hivatalos munkavégzés során szereztem tapasztalatot, mert mondjuk nem voltam bejelentve.

Van állásom egyébként.:)

2015. márc. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát lehet olyat írni, amire pl. nem jönnek rá. Nem pont olyan hú de komoly szakmai dolgot akarnék beírni, hanem csak bármit, amit bárki el tud végezni, hogy lássák hogy mégis csináltam valami hasonlót, ami kapcsolódik az álláshoz. Amit te is írtál, ami nem bejelentett volt pl. Nem tudom hogy fogalmazzam meg, vagy hova írjam az önéletrajzban, ami esetleg segíthet abban, hogy felvegyenek irodai állásra.
2015. márc. 6. 18:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyessel egyáltalán nem értek egyet. Igen, ez a szép elmélet. Akinek van mivel kitöltenie, az ne hazudjon. Meg ugye ne hazudj, mert rájövünk. De akkor nyilván azonnal félredobják az ilyen önéletrajzot, és dolgozni pedig az is akar, akinek még nincs tapasztalata.

Én a következőképp jártam: pénzügyes poziban dolgoztam, legalábbis annak csúfolták. De tulajdonképpen adatrögzítő voltam, semmi több. Igaz, diploma, nyelvtudás, mérlegképes papír megvolt. Miután kitettek, sorra adtam be a jelentkezéseimet, de be sem hívtak.

Igaz, nem volt komplex könyvelésben tapasztalatom, de olyan helyre nem is jelentkeztem, ahol nekem kellett volna egyedül csinálni. Viszont minden kis adatrögzítői munkára elvárják már, hogy átlásd az egész könyvelést.


Egyszer behívott egy fejvadász. Egy olyan céghez ajánlott, ami az Isten háta mögött volt, és 1 év határozottra kerestek embert. Így nem az volt, hogy a legjobbak közül mazsoláztak, hanem még ők keresték az embert. Na, ő kitanított, hogy hogy csináljam. Igenis azt mondta, hogy írjak be több tapasztalatot. Tudom elméletben, hogy hogy csinálják, mert iskolában tanultam. Esetleg kérdezzem meg korábbi kolléganőimet, hogy ők mit és hogyan csináltak. Néhány mondatban elég. Beírtam, behívtak, rákérdeztek, hogy hogy ment ott a szállítói számlakönyvelés és a vevőkönyvelés. 4-5 mondatot mondtam róla, nem többet. Simán bevették, hogy csináltam. És fel is vettek. És tudod mit? Nem derült ki soha, de soha. Ugyanis minden cégnél másképp mennek a dolgok, és mindenhol be kell tanulni.

Szerintem olyan dolgot hazudj, amiről elméletben van valami tudásod, ha rákérdeznek, ne derüljön ki, hogy fogalmad sincs róla. Nem kell róla órákat a beszélni, pár mondat elég.

Mivel nagyobb cégeknél a bérszámfejtésre adod le a papírjaidat, és nem a közvetlen főnöködnek, az sem derül ki, ha az esetleges korábbi munkahelyeidet meghosszabbítod a lyukak kitöltésére. Én is először beírtam a GYED-et, senki nem hívott be. Aztán simán hozzácsaptam az előtte levő munkakörömhöz (nem is hazudtam, hiszen passzív állományban voltam). Így már egyből nem néztek rám csúnyán.

Tévedés, hogy csak az igazat állítsd. Az interjún el kell magadat adni. Olyat mondj, ami hiteles, hihető, és illik az adott munkakörhöz. Ha esetleg nehezebben tanulod meg, akkor sem azt fogják leszűrni, hogy hazudtál, hanem azt, hogy esetleg butább vagy egy kicsit az átlagnál. De egy hosszadalmas kiválasztási folyamat után azért nem fognak elküldeni 1 hét után, ha kicsit nehezebben mennek a dolgok. Őszintén szólva én még nem láttam olyat, hogy próbaidő alatt bárkit kitettek volna, pedig láttam már egy-két ostoba embert, de tényleg.

Ha viszont nem hazudsz, akkor tényleg nem fognak még interjúra sem hívni, és nem a későbbi lebukástól kell rettegned.

2015. márc. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megpróbálom egy kicsit kiszínezni a dolgokat, hátha nagyobb sikerem lesz, mert most kicsit kilátástalannak látom a helyzetet.


Számítógéphez értek és az Office alkalmazásokhoz, gépírni tudok és van egy TB-s végzettségem is, akkor mit tudnék hazudni? voltak alkalmi adminisztrációs munkáim vagy mit, hogy írjam bele? Azt azért nem akarom, hogy bérszámfejtést csináltam, mivel ahhoz nagyon sokmindent kell tudni elméletben is és gyakorlatban is, ezzel lebuknék egyből.

2015. márc. 6. 19:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nem biztos, hogy a lyukakkal van gond..konkrétan az én önéletrajzom olyan, mint az ementáli sajt, mert kivettem az irreleváns munkákat ...meg a nagy válság idején munkám se nagyon volt, ha rákérdeznek interjún, akkor elmondom az igazat


tegyél fel egy képet az önéletrajzodról a személyes adatok kitakarásával és ránézünk, megmondjuk, mit javíthatnál!

2015. márc. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Bérszámfejtést ne is írd be, előfordulhat, hogy íratnak szakmai tesztet. Viszont az adminisztratív munkát nyugodtan írd be akár évekre is. Pl, ha egy kis cégnél dolgozik valaki manager asszisztensnek, akkor ott mindent ő csinál. Apámnál pl. értenie kellett a word-höz, a rajzolóprogramhoz (az ajánlatokban szerepeltek kapcsolási rajzok), a könyvelővel ő tartotta a kapcsolatot,telefont ő vette fel. Egyszer helyettesítettem 2 hétig, nem volt valami haj de nagy dolog. Szerintem ilyeneket nyugodtan beírhatsz.
2015. márc. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Anett80 válasza:

Pontosan így jártam én is, amíg a gyedet beírtam az önéletrajzba, senki sem hívott,egy lélek sem, 6 teljes hónapig. Aztán kitöröltem és hozzácsaptam a korábbi munkahelyhez, ahonnan gyesre mentem. Ez után kezdett csörögni a telefon...

A barátnőm meg azt a hibát követte el, hogy az önéletrajzában a munkaviszony 2018-ban véget ér, utána semmi, 4év lyuk, 2022-ig. Gyeden volt, de a gyed után kirúgták, már egy éve munkát keres,kisgyermek mellett, ezért van a 4év lyuk.

2022. márc. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!