Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora összeg után kell...

Mekkora összeg után kell adózni, ha neten eladok valamit?

Figyelt kérdés
Volt egy memóriakártyám, amelyet egy internetes oldalon árultam 6000Ft-ért. A kártyát itthon kipróbáltam, működőképes volt. Egy fickó megvásárolta, banki átutalással postáztam, sima levélként. Majd kaptam egy üzenetet, hogy nála nem működik a kártya(hozzáteszem előtte már mástól is vásárolt és az sem működött neki). A pénzét követeli most vissza és már ügyvéddel fenyeget. Meg hogy majd a banki átutalásaim forgalmát is lekéreti és felhívnak mindenkit, hogy mást átvertem-e(senkit nem vertem át).Valamint azt írta, hogy az lakóhelyem önkormányzatát is felkeresi, meg a NAV-al fenyeget, hogy nem adóztam a forgalmam után. Ebből most lehet valami, vagy csak fenyegetőzik?

2015. márc. 8. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

lol! 600e-ig adómentes vagy ha nem üzletszerű tevékenységet folytatsz.


Magánszemélyként meg nem vagy köteles garanciát adni.

2015. márc. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!
2015. márc. 8. 16:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha használt termék volt, és nem többet adtál el belőle, akkor 600 ezerig adómentes vagy, azzal nem tudnak megfogni.


Ha volt több eladásod belőle, akkor már igen, és ha "esetleg" nem volt rajta Artisjus matrica (pl külföldről rendelted korábban, vagy úgy vetted Te is a bolti ár töredékéért) akkor azt is megfizettethetik Veled utólag. De ez tényleg csak azokra vonatkozik, akik üzletszerűen árulják ezeket feketén.


Ügyvédet erre fogadni nem fog, túl drága lenne. Max a NAV-nál bejelent, de ott meg ha nem üzletszerű a dolog, akkor nincs félni valód.

2015. márc. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2015. márc. 10. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!