Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy hozzam ki a haz rezsiet...

Hogy hozzam ki a haz rezsiet a legolcsóbban?

Figyelt kérdés

Van egy 56nm2-es panel lakasom, kb. 40-50 a rezsi ( előző lakó mondta.)

A kerdes hogy ketten a baratnommel hogy tudjuk a legolcsóbban kihozni .. Mondjuk nem sokat lennenk otthon. Max az esti órákban + ejszaka..



2015. márc. 16. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyedi mérős? Mert akkor simán le tudod tekerni - főleg ha körbe lakott lakások vannak.


A lakók között nem leszel népszerű, de hideg nem lesz a lakásban, max este még rátekersz egy kicsit.


Vízzel, árammal lehet spórolni, de szvsz ez nem olyan összeg, hogy megérje (wc leöntés mosóvízzel, stb..)

2015. márc. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát ez nem ház, hanem lakás :)

Nagyon nem mindegy, mert házra rötön azt írtam volna, hogy valamilyen értéknövelő energetikai beruházással, panel lakás esetén azért nem olyan nagy horderejű ez :)


Ami szóba jöhet (persze erről sem írtál semmit, jó lett volna tudni):

- nyílászárók cseréje, esetleges egyéb hőszigetelés átnézése, szükség esetén utólagos hőszigetelés (illetve ennek bevizsgálása, hol vannak, vannak-e hőhidak stb.)

- elekromos hálózat átnézése, szükség esetén cseréje (régi vezetékek, elosztók stb.)

- van-e valamilyen beépített elektromos eszköz a lakás árában, aminek az energia besorolása nem túl jó (pl. ősrégi rezsó/főzőlap a konyhával vagy valami x csillagos 15 éves hűtő)- érdemes akkor átgondolni, hogy érdemes-e azt is kifizetni a lakással együtt vagy inkább nem kéritek és vesztek egy kis plusz pótlással újabb, energiahatékonyabb készüléket

- fényforrások átnézése, cseréje (pl. van-e neoncső, régi típusú villanykörte)- figyelj a felhasználás módjára, a kiskamrában alkalmanként 1-2 percre felkapcsolgatott égőnek más típus alkalmas, mint a nappaliban minden nap órákig világítónak!

- milyen a fűtés? gondolom távhő, de van valamilyen egyedi szabályozó, házközpont? Milyen a lakás elhelyezkedése? Megoldható a lejjebb tekerés vagy épp elekezőleg azt tudod a korábbi számlákból és használati szokásokból kiokoskodni, hogy pl. egy hálószoba plafonjára feltett kisebb infrapanel elegendő lehet-e pl. éjszaka?

- van-e klíma? rendszeres karbantartással nemcsak az üzemideje, hanem a hűtési hatékonysága is növelhető- inverteres? mert akkor mínusz 5 fokig alternatív megoldásként lehet használni a fűtés kiváltására vagy a fűtési szezon kezdetén-végén a távhő mellett is- nézd meg a költségeit, fogyasztását

- ésszerűsítés (az alapvető dolgokat, mint ha elmegyünk, lekapcsoljuk a villanyt, elzárjuk a vizet nem említem, mert evidencia és nem nagy megtakarítás a kényszeres figyelgetés)- de pl. időzítőkapcsoló kis beruházás és hasznos- nem kell a standby üzemmód a tévé/setup box/dvdlejátszó esetén sem, havonta akár egy ezres is megtakarítható ezzel

- a hűtő nagy áramfogyasztó- az újabb gépeknél már a kinti lakáshőmérséklethez állítható a teljesítmény (télen- nyáron azért eltérő kapacitás kell!) használd a funkciót!

- mosógépnél olyat érdemes venni, amin van féltöltet és gyorsprogram vagy automatikus töltetérzékelő funkció- normál, irodai felnőtt ruhák mosására bőven elég a 30 perces, 40 fokos gyorsprogram is, ami akár 20-50% megtakarítás is lehet a normál 60 fokos programhoz képest.

- nézd át a lakásbiztosítást és valamennyi hűségidős szolgáltatást- új szerződőként keresd az akciókat, kérdezz rá

- tudod ugye, hogy pl. áramot sem az elműtől tudsz venni, ha pl. van T csoportos szolgáltatás, akkor havi párszáz forinttal olcsóbban tudod rajtuk keresztül ugyanazt megvenni?

- az otthon és a munkahelyen (irodában) töltött idő függvényében közösen optimalizálni az internet/telefoncsomagokat, flottába lépni a barátnővel, családtagokkal, mobileszközökkel, mobilstickkel kiváltani a vezetékest vagy épp fordítva- ha nem vagy a nevetséges buszn tableten tévéző fajta, akkor talán ésszerű kompromisszum az, ha kibírod az otthonod és az iroda között facebook nélkül :)

- általányfizetést új lakás esetében nem javaslok, inkább diktálj minden hónapban, nem ér meglepetés, aztán jövőre már van bázisidőszakod, akkor átállhatsz.

- minden számlát pontosan azon a napon fizess, amikor annak a befizetési határideje van, nem kell előre hetekkel rendezned, de ne késs vele, mert van olyan szolgáltató, aki elég rendesen dob rá a késedelmi ptlékon túlmenően is mindenféle adminisztrációs díjat is


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2015. márc. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!