Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meg nem érkezett rendelés...

Meg nem érkezett rendelés esetén visszafizetést az eladótól kell kérni vagy a PayPal-hoz kell fordulni?

Figyelt kérdés

5 teljes hete várok egy pár ezer forint értékű rendelést Kínából, eBay-en vettem. Csomagszámot nem kaptam hozzá, mivel az eladó azt mondta, hogy hajóval küldi, és itt meg van szabva, hogy mekkora értékűnek kell lennie, hogy ajánlottan küldhesse. Szállításnak 2-3 hetet írt, és ahogy néztem a visszajelzéseit, a legtöbben azt írták, hogy 2 hét alatt megkaptak mindent, pedig még messzebb laknak, mint én, viszont voltak, akik hónapok után sem látták.

Ha én azt mondom, nem várok tovább és fizesse vissza a teljes árát, akkor ezt elég az eladónak megírnom, és ő visszaadja, vagy a PayPal-hoz kell fordulnom ez ügyben?


Ha később megjönne, visszafizetném neki, de nem akarok hónapokig várni, majd azt kapni, hogy ez biztos elveszett, viszont a határidő lejárt, így nincs kártérítés.



2015. márc. 17. 04:02
 1/4 A kérdező kommentje:
A másik: Ha visszafizetik, az a pénz a bankszámlára megy vagy a PayPal-ra? Mert nekem a számlámon volt és arra szeretném visszakapni.
2015. márc. 17. 05:04
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha az eBayen vetted, akkor első körben az eladónak kell szólnod. Ha ő magától nem adja vissza, akkor CASE-t kell nyitni "item not received" miatt. Ott jó eséllyel a te javadra döntenek az ügyintézők. A Paypal ügyfélszolgálathoz akkor kellene fordulnod, ha az üzletkötés eBayen kívül, egy másik felületen történt volna.

Ha a fizetés nem egyenlegből történt, akkor a pénzt a fizetéshez használt bankkártyához tartozó bankszámlára fogod visszakapni, 2-3 napos átfutási idővel. Ha a fizetés Paypal egyenlegből történt, akkor az egyenlegedben fog megjelenni a visszatérítés,átfutási idő nélkül. De ügyelj arra, hogy eBayes vásárlás esetén 45 napon belül kell megtenned az első lépést.

2015. márc. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
5 hét telt el, az ha jól számolom, 42 nap. Csak eddig azért nem szóltam, mert hallottam, hogy 30-35 nap után még visszadobják azt, hogy várjak még egy hetet. De most írtam neki. Eddig minden megjött, amit légipostával, nyomkövető számmal küldtek 2 hét alatt. De most három csomagot várok, egyikhez sem kaptam számot, és már rég lejárt a kiírt szállítási idő is. Ha 24 órán belül nem reagál, akkor indítom a case-t, csak azt azért nem mertem elsőre, nehogy még letiltsanak, vagy esetleg az egész országot egy ilyen miatt (mert állítólag van, aki megteszi).
2015. márc. 18. 02:38
 4/4 A kérdező kommentje:
Vagyis 35 nap, éjjel már nem tudok számolni se.
2015. márc. 18. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!