Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt kapnék érte?

Mennyi pénzt kapnék érte?

Figyelt kérdés
Egy szerencsés véletlennek köszönhetően a minap felfedeztem, hogy egy viszonylag ismert és közkedvelt magyar filmet egy francia színházi előadásról mintázták. Az előadást előbb mutatták be és játszották, mint a filmet, és az előadás menete, jelenetei, párbeszédei nemhogy hasonlítanak, de alig-alig térnek el a filmtől. A magyar film forgatókönyvírói között mégis magyar nevek szerepelnek. Mindez elég ok egy feljelentésre? Mennyi pénzt tudnék nyerni ezen a peren?

2015. márc. 26. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
semennyit?
2015. márc. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Max egy kiröhögést.
2015. márc. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Betörtek a szomszéd Józsihoz, ha én beperelem a betörőt akkor mennyi pénzt kaphatok? Ez a kérdés kb ilyen. Ne haragudj kérdező de te nagyon hülye vagy.
2015. márc. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A forgatókönyvíró lehet magyar, az még nem jelenti azt, hogy nincs megegyezés az eredeti mű és a jelenlegi készítői között.

Hisz a forgatókönyvben több olyan dolog is van, amit a szereplők nem kimondanak, hanem megtesznek, pl. ki milyen arcot vágjon, mikor hova álljon, üljön, stb.

Ebből rendez majd a rendező.

Szóval ha én egy Jókai regényt fogok megfilmesíteni, és én írom a forgatókönyvet, akkor a film végén a "Forgatókönyvet írta" részben az én nevem fog megjelenni, és nem a Jókaié. De ettől még a jogokat (már ha vannak egyáltalán) megvettem, kifizettem, szerződéssel igazolhatóan.


Egyébként meg ha nem lenne szerződés, és lopás történt volna, azzal nem te nyernél, hiszen neked sem erkölcsi, sem anyagi károd nem keletkezett. Ezeket bizonyítani kellene egy esetleges per során. Akitől loptak, annak keletkezett kára, így maximum a francia színészek, rendező számíthatna kártérítésre.

2015. márc. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!