Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a kapitalizmusról?

Mit gondoltok a kapitalizmusról?

Figyelt kérdés
Jónak gondoljátok? Válaszotokat indokoljátok. Köszönöm.

2015. márc. 31. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Jónak tartom, mivel a kapitalizmus mindenki előtt lehetőségeket kínál, arról pedig nem a rendszer tehet hogy sokan képtelenek kihasználni az előnyöket. Aki tanult, képezte magát, kapcsolatokat épített, annak nyùjt sokat a rendszer. Aki szürke kisegér, középszerű akar lenni , nem tesz azért hogy neki jobb legyen, annak persze hogy nem tetszik a rendszer.
2015. márc. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%

Első! A baromságaidat mond annak a kb 5 millió embernek az országban aki napról napra él. Ne mond már hogy mind a 10 millió embernek megvan a lehetősége a jó életre, ez esetben a gazdagokat ki szolgálni ki? A kapitalizmusnak pont az a lényege hogy az emberek nagyon kis százalékának nagyon jól megy mert a többi ember őket szolgálja ki.

Százszor inkább élnék egy diktatórikus rendszerben mint egy szar kapitalista rendszerben, ugyanis az előbbiben ha nem szélsőséges mint pl É-Korea és nem ugrálsz akkor egész jól ellehetsz.

2015. márc. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elsô Te nem a földön élsz... De neked kár bármit is elmagyarázni... Élvezd ezt a csodás rendszert...
2015. márc. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2.ès 3.


Erről beszéltem. Nyavalygás, másik lenézése csak mert többre vitte, stb. Ha annyi energiát fektetne sok ember a saját képzésébe, mint amennyi időt a másik szidàsával tölt, máris előbbre lenne. Nekem ne mondja senki hogy nincs lehetősége, mert az hazudik. 10 év kemény munkája áll mögöttem, ma az vagyok aki akartam lenni. Kapitalizmus nélkül senki nem lennék, hisz a szocializmusban középszerű embereket akartak mindenkiből. 10 év alatt takarítottam, mosogattam, sza*t pucoltam, mellette képeztem magam. Nagyon kemény volt, évekig szabadnap nélkül vagy maximum 1-el dolgoztam. Ma sikeres vagyok, és ugye a köz szemében én vagyok a mocsok "gazdag". Jó életet sok mindenki akar, csak tenni nem sokan tesznek érte, mert akkor ki kell mozdulniuk a megszokott körülményekből. A kapitalizmus egy lehetőséget nyújt. Aki elbukik, nézzen szembe a következményekkel vagy ha akar tegyen az élete jobbá tételéért. Érdemes pozitív emberekkel körülvenned magad, mert tőlük kaphatsz megerősítést, nem pedig az állandó bűnbak keresőktől.

2015. márc. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!