Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldi munkakeresés esetén...

Flash! kérdése:

Külföldi munkakeresés esetén is igényelhető az álláskeresői támogatás?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 3. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Nincs olyan, hogy álláskeresői támogatás.

Ha dolgoztál annyi időt, hogy munkanélküli járadékot kapj, akkor annyi ideig kapsz munkanélküli járadékot, ameddig jogosult vagy rá, közben pedig ott keresel munkát, ahol akarsz. De ha erre nem vagy jogosult, akkor semmilyen támogatást nem kapsz. Max., ha jogosult vagy rá, akkor 1 év regisztrált munkanélküliség után kaphatsz foglalkozást helyettesítő támogatást.

2015. ápr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom melyik külföldi ország érdekel, de Angliáról tudom, hogy itt kint nincs olyan, hogy álláskeresői támogatás. Sőt a mostani elfogadott törvényeknek köszönhetően szigorították az EU-s munkavállalók szociális juttatását is.

Pl: Aki 6 hónapon belül nem talál munkát azt hazatoloncolják, és 1 évig nem jöhet ki újra mint munkavállaló. 2 év ledolgozott munka után igényelhető munkanélküli segély, vagy bármilyen segély.

Azok akik most akarnak Angliába kijönni, sokkal nehezebb lesz, mert az állam semmiféle támogatást nem ad nekik míg 2 évet nem dolgoztak le.

2015. ápr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Félreértések elkerülése végett nem vagyok ingyenélő.

Több mint 3éve folyamatosan dolgozok a jelenlegi munkahelyemen.

Elötte is volt több munkaviszonyom.

A fizetésemből amiből (minimálbérre bejelentve, dehát dolgozni kell az ember elfogadja ami van

amúgy éhen is halhatnék ha csak hófehér munkát vállalnék el kössz szépen...) havonta vonják a járulékokat szóval csak a saját pénzemből kapnák vissza valamennyit ami annak fényében,hogy jópár100ezer lesz kimenni, jóljön az a 100valahány ezer ft is plusszba.

Szóval nem kint akarok segííjt igínyelni...

Ami zavar,hogy több szakmával ,nyelvtudással

havi300+órákat dolgozok gyakorta,úgy hogy 250km-re kellett elköltöznöm mert ahonnan jöttem ott megállt minden nagyvonalakban.

És nem látom a perspektívát.

Ennyi a baj csupán.

26F


*Ja és nem Anglia az úticél :-D

2015. ápr. 3. 21:20
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Senki nem mondta, hogy ingyenélő lennél, csak leírtuk, hogy Magyarországon kívül nincs igazán olyan hely ahol álláskeresői támogatást adnának a semmire. Bár én írtam Angliát, mivel magát az országot sem nevezted meg. Azt tudom, hogy szinte hasonló a helyzet Írországban, Walesben, Skóciában, Hollandiában, Franciaországban, és Németországban is..
2015. ápr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!