Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a munkáltatóm felmond...

Ha a munkáltatóm felmond nekem rendkívüli felmondással akkor is jár a munkanélküli segély?

Figyelt kérdés

Úgy értem mennyi idő után lehet jelentkezni segélyre?

Valaki le tudná írni, hogy működik ez pontosan, mert nekem fogalmam sincs!Előre is köszönöm!


2008. aug. 27. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Mennyi ideje dolgoztál a cégnél? Ha rendkívüli felmondás keretein belül vált meg tőled a munkaadó, akkor köteles egy havi munkabért fizetnie és természetesen igényelhetsz munkanélküli segélyt -bár az is attól függ mennyi ledolgozott időd van.


Szerintem várd meg míg kiállítják az elbocsátásról szóló szerződést és utána igényeld a pénzt, mert különben még hirtelen közös megeggyezéssel történő felmondás lehet belőle, úgy pedig nem kapsz semmit.


Természetesen az összes fent leírt dolog érvénytelenné válik, ha a felmondás a próbaidő alatt történt meg, mivel az idő alatt bármelyik fél azonnali hatállyal és indoklás nélkül megszüntetheti a munkaviszonyt.

2008. aug. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előző nem jól mondja. Rendkívüli felmondás esetén nem köteles még végkielégítést sem fizetnie, nem tudom, milyen 1 havi bérről beszél.

Rendkívüli felmondás esetén is jár munkanélküli, ha volt elég munkaviszonyod.

2008. aug. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A cégnél 4 éve dolgoztam!Köszönöm a segítségeket.Csak azt nem értem, hogy valaki azt mondta nekem, hogy csak 30 nap után jelentkezhetek munkanélkülire.Ez tényleg így van?
2008. aug. 27. 12:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis 30 nap után! Rögtön! Viszont: 3 napon belül menj el dokihoz és vedd igénybe a 45 nap passzív táppénzt. Csak a 46. napon menj a munkaügyi központba! Sok sikert!
2008. aug. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!
2008. aug. 27. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!