Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem enged Ebayen vásárol...

Miért nem enged Ebayen vásárolni a PayPal?

Figyelt kérdés

Belépek a saját ebay-es felhasználónevemmel, aztán kiválasztok egy terméket az ebay-en. Jelen esetben egy akkumulátor. 5.009 Ft-ot ír ki a termékre, a postaköltségre pedig 503 Ft-ot (az első képen láthatod). Aztán rámegyek a "Buy it now" nevű gombra, utána tovább megyek, aztán belépek a PayPal számlámra, és az Ebay egy olyan oldalt dob ki, ahol meg kellene adnom a hitelkártya vagy bankkártya számomat (2. kép). Ezt miért dobja ki nekem?


A PayPal számlámon 5.740 Ft van, a termék amit pedig rendelni szeretnék, összesen 5.512 Ft. Akkor miért nem veszi le a pénzt a PayPal számlámról?

A 3. képen láthatod, hogy a PayPal számlámon mennyi pénz van.

Azért irányít át arra az oldalra az ebay, ami a 2. képen van, mert nincs elég pénz a paypal számlámon, hogy megvegyem az akksit?


Képek:

1. kép: [link]


2. kép: [link]


3. kép: [link]


2015. ápr. 10. 22:29
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
6%
A termékek nem 5512Ft-ba, hanem 19.70USD-be kerülnek. Neked meg Forintban van a Paypalon a pénz. Jobb oldalt a "Currency converter"-rel tudod átváltani.
2015. ápr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Átváltottam a "currency converterrel" a pénzem, de csak a PayPal balance-t írta át dollárba. A "Total Currency"-ben marad a régi. Tehát 5.740 Ft, és $ 0 USD. És továbbra sem enged vásárolni az ebay-en. ugyanazt írja ki mint a 2. képen. Idővel át fogják váltani a "Total Currency"-t is?


Itt egy kép a "PayPal overview"-omról, itt látszik, hogy csak a PayPal balance változott.

Kép: [link]

2015. ápr. 11. 09:06
 3/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
6%
Itt nekem még mindig úgy tűnik, hogy maga a pénz nincs átváltva (pending - folyamatban), csak az elsődleges pénznem van USD-ben (ami a vásárlásnál elvileg mindegy). Amikor majd az egyenlegnél megjelenik, hogy 19.94USD, valamint 0 (vagy közeli) HUF, akkor lesz jó.
2015. ápr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! És mennyi idő kb. míg átváltják? Ne is várjam azt, hogy hétvégén átváltják? Már csak jövőhéten lesz belőle valami?
2015. ápr. 11. 13:01
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Az konverzió azonnal megtörténik és ez meg is jelenik az események között hasonló módon mint itt:

[link]


Az általad belinkelt képen azonban ez nem látszik, tehát még nem váltottad át az összeget:

[link]

2015. ápr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
6%
Nekem is úgy tűnik, hogy nem a pénzt váltottad át, csak az elsődleges pénznemet állítottad USD-re. Szerintem 7végén is azonnal vált, de nem tudom... 1x csináltam még az első 400Ft-tal, azóta csak kártyával összekötve használom. Akkor instant volt, de nem tudom 7vége volt-e.
2015. ápr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És akkor hogyan tudom úgy átváltani az összeget, hogy át is váltódjon?


Én így csináltam:

- Beléptem a PayPalomba, aztán rámentem a "Currency converterre". Arra a gombra klikkeltem rá, amit ezen képen pirossal bekarikázva látsz.

Kép: [link]


-Aztán kiválasztottam az "U.S. Dollar (Primary)"-t, és ráklikkeltem a "Make Primary" gombra. Ahogy ezen a képen is látod bekarikázva.

Kép: [link]

Ennyit csináltam összesen.


Mit rontottam el? És hogyan kellene másképp csinálnom, hogy tényleg átváltsa a pénzem? Segítsetek kérlek!

2015. ápr. 12. 14:52
 8/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
6%

Jól gondoltam. Azzal csak beállítottad elsődleges pénznek az USD, az nem konvertál semmit sehová. Előszöris a Paypal más, mint a bankszámla, mert nem csak egyfajta devizában lehet rajta pénz. Lehet rajta pl 20 euród, 35 dollárod és mellette még 10000Ft-od is (és ezeken kívül is még akármi).

A Currency converter-es képen jobb oldalt van maga a tényleges pénzváltó. Itt kiválasztod, hogy "Balance conversion"-t csinálsz (meglévő egyenleg átváltása), From-nál kiválasztod azt, hogy miről (HUF), beírod a mennyiséget (akár az összes Ft-ot is), ennyit fog átváltani, a To-nál pedig beállítod, hogy mire (USD). Ráklikkelsz a Calculate-re, kiírja, hogy mennyi miből mennyi mi lesz. Ha oké, akkor a Continue-val lehet elfogadni és véglegesíteni a váltást.

2015. ápr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, sokat segítettél!
2015. ápr. 12. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!