Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet az hogy nálunk a...

Hogy lehet az hogy nálunk a nettó minimálbér a létminimum alatt van? Akkor miből éljen meg az ember? A maradékot hozzá kell lopni?

Figyelt kérdés
vagy hallgatni a bunkókat hogy miért nem tanultál informatikusnak?
2015. ápr. 17. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez hetente megkérdezed.
2015. ápr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tettél érte semmit miért fizessenek neked többet?

Mi az amit tudsz adni?


És igen tanulj ki valami piacképeset,pl igen IT,vagy gazdasági elemző szak.

2015. ápr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A munkaerőmet? Esetleg? Az smafu? Vagy normális hogy az egyszerű segédmunkás létminimumot se kap? Nevetséges ha szerintetek ez normális.
2015. ápr. 20. 13:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen ám,de rajtad kivűl mennyi ilyen munkaerőt akasszak le?

Kb. elkiabálom magam és mindjárt hozok neked amennyit akarsz.


Ellenben pl ha egy IT-s lelép nehezen fogsz helyette kapni másikat,piaci értéked sajnos alacsonyan van,mert könnyen kapnak helyetted másikat.


Ez akkor nem igaz,ha szakember vagy,akkor nem,mondjuk hegesztő,autóvillamosági.

2015. ápr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem érdekel az informatika, nem csak abból áll az élet. Az emberek nem gazdasági termékek.


Aki szerint normális hogy a hivatalos létminimumot se kapják meg a melósok, az kösse fel magát.

2015. ápr. 20. 13:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem csak de fogadd el,hogy a melós nem érték sajnos.

Ez a piacgazdaság,annyit érsz amennyit adsz,ők lesz_rják,éljél meg ahogy tudsz,old meg.

Kapitalizmus sajnos ilyen,olyan szakma kell ami hiány,nem kell IT feltétlenül,van sok lehetőség még:

-Hegesztő

-Autóvillámossági

-Épületgépész

-Tolmács

-gazdasági elemző

-pénzügy

-fizikus(gazdasági fizikus)


eddig ennyi

2015. ápr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A fentiekkel vitatkoznék, pénzügyes szakmában szinte képtelenség elhelyezkedni, tolmácsot is csak protekcióval vesznek fel. Jó, ha talál munkát, nem minimálbért keres, de azért ők sincsenek annyira megfizetve. Az önkormányzatnál egy pénzügyes kap vagy nettó 120.000 ft-ot, és azért nem keveset kellett érte fizetni.
2015. ápr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*tanulni, nem fizetni.
2015. ápr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is tanultam leérettségiztem,aztán emelt szinten 2 évig tanultam a szakmám,aztán tanfolyamot végeztem 1 éveset.7 év tanulás E kategóriában vagyok és haza viszek nettó 84000 forintot.Hát köszönöm szépen állambácsinak ennyi erővel takarítónő is lehettem volna és akkor még utalványt is kapnék de így nem sajna még azt sem...
2015. máj. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!