Nyugdíj összege?

Figyelt kérdés

Hali!


A kérdésem az lenne, hogy a nyugdíj összege hogy kerül kiszámításra? Volt akitől azt hallottam, hogy az utolsó 5 év átlaga számít. Vagy máshol azt olvastam, hogy az összes ledolgozott év átlaga alapján kerül kiszámításra a nyugdíj? Egészen pontosan hogy van ez? :) Nyugdíj kalkulátort tonna számra találtam, engem csak az érdekelne, hogy mi alapján dől el, hogy kinek mennyi jár. Nyilván a bruttó/nettó fizetés alapján, de pl mennyire számít az első 5 év vagy az utolsó 5 év?


Köszönöm!



2015. ápr. 19. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az 1988. január 1 és a nyugdíjba vonulási kérelem beadása közötti időszak nettó átlagkeresete az alap...

Részletek:

[link]

Hát igen, ez nagyon nem mindegy, ezért is fontos, hogy lehetőségekhez mérten mi magunk is képezzünk privát nyugdíjat biztos, véleményem szerint nem tőzsdei érintettségű megtakarítási formában. Én ezt teszem, ráadásul euróban. Most még állami 20 %-s adójóváírást is igénybe lehet venni ezekre, bizonyos feltételek mellett.

Szívesen :)

2015. ápr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dudok Andrásné ***** válasza:
KEDVES kérdező!!Igen 1988 tól számolják a nettó átlagfizetés bizonyos % át.Tehát van egy 80 ezres átlagfizetésed és 40 éves munkaviszonyod akkor kapsz ennek a 80 % át 64 000. Ft ot..Persze be kell töltened az öregségi nxugdijkorhatárt ha csak nem a.nők 40 évével megy most valaki el.Tehát nem számit mikor mennyit kerestél nettó fiz. átlagát veszik.
2015. ápr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!