Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az üzleti életben mi történik,...

Az üzleti életben mi történik, ha egy cég egy partnercégét tévesen tájékoztatja egy termék vagy szolgáltatás áráról, és ez csak kiszámlázáskor derül ki?

Figyelt kérdés
a példa kedvéért adott egy cég, aki igénybe szeretne venni egy szolgáltatást egy másik cégtől, árajánlatot kér, kap egy árat, ez alapján megrendeli a szolgáltatást, majd amikor megkapja a számlát, magasabb ár szerepel rajta, mint amiről tájékoztatták, ha ezt a magasabb árat már az árajánlatkéréskor megkapja, más megoldást keresett volna, és nem vette volna igénybe ennek a cégnek a szolgáltatását
2015. ápr. 23. 16:24
 1/6 TamásTóth ***** válasza:
79%
vissza küldi a terméket, visszamondja a szolgáltatást. Romlik a partnercég reputációja, többet nem rendel onnan.
2015. ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kiegészítem a példát, ha a számlázás a szolgáltatás igénybevétele után történik, és a kiszámlázott ár többszöröse az előre kalkuláltnak, olyankor mi történik?
2015. ápr. 23. 16:50
 3/6 TamásTóth ***** válasza:
79%

Mi volt a szolgáltatás?


Ha ajánlat tétel történt korábban és erről van irsában is valami. (email, szerzödés) akkor nem fizet és ha kell pereskedik a cég és nyerni fog.

2015. ápr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Semmi, ha egy nem visszavonható dologról beszélünk (pl. szolgáltatás) akkor annyit fizet ki a megrendelő, amennyi az ajánlatban szerepelt, a szolgáltató cég meg majd legközelebb jobban figyel, hogy milyen ajánlatokat ad ki és milyen ajánlatra teljesít bármit is előre fizetés nélkül...
2015. ápr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy magánszemélyek Fogyasztóvédelemnél tehetnek panaszt (volt is ilyenből bírság). De a cégek más kategória, szóval érdekel, hogy mi van, ha nem egy magánszemély és cég, hanem két cég között merül fel ilyen probléma.
2015. ápr. 23. 22:39
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Az, amit az előbb leírtam.


Ha volt árajánlattétel és visszaigazolás az elfogadásról (illetve a teljesítés ténye önmagában ráutaló magatartás alapján elfogadásnak minősül) akkor annyit kell kifizetni, ami az ajánlatban szerepelt.


A számlát vissza kell küldeni és kérni helyette az árajánlatban megjelölt összegről számlát. Hiszen a szerződés az ajánlattétellel és az elfogadással /= visszaigazolással illetve a teljesítéssel érvényesnek tekintendő.

2015. ápr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!