Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amazon-on és/vagy ebay-en nem...

Amazon-on és/vagy ebay-en nem lehet kikerülni a vámot?

Figyelt kérdés
van egy tablet amit kinéztem (nvidia shield 400 $) és oké ennyi pénz belefér igen ám de a szállításnál ott van a depart amivel már inkább 530 dollár lett és ez olyan depart amit vmilyen esetben visszautalnak de máshol meg olyat olvastam h a vámhatóság megnézi az árút és az alapján küld levelet... de ha én ajándékként veszem meg tehát nincs rajta az ár akkor a vámhatóság mit csinál? és az amazon miért akar 30000rel többet levonni? és mikor utalja vissza?

2015. ápr. 23. 23:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Alapesetben ha az EU-ból kívülről rendelsz valamit, akkor vámot és ÁFÁ-t fizetsz, mielőtt azt Magyarországon kézhez kaphatod.


Az amazonnak van olyan szolgáltatása, hogy előre megbecsüli, mennyi vámot, ÁFÁ-t és esetleg más költséget kellene fizessél, azt fizetéskor beszedi tőled, majd elintézik a vámoltatást helyetted. Hogy ez magyar viszonylatban hogyan működik a gyakorlatban, nem tudom. Még nem próbáltam.


A lényeg az, hogy ha az amerikai amazonról rendelsz, akkor nem fogod megúszni a vámot és az ÁFÁ-t, ha tabletet rendelsz.

2015. ápr. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs rajta ár, akkor tőled kérik be a fizetési bizonylatot.
2015. ápr. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
És a vámhatóságnak joga van felbecsültetni is, szóval nem hülyék ők, hogy az ajándék feliratot rögtön benyelik. Gyakorlatban ez inkább az aktuális munkás életkedvétől függ, hogy kiszedi-e az árut vay nem. Van ami lazán átjön a vám nélkül, pedig elvben lenne rajta, van, ami nem.
2015. ápr. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!