Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek is lekezelő ez a...

Szerintetek is lekezelő ez a marketing?

Figyelt kérdés

Van egy webáruház, ahol pl. folyamatosan vásároltok, havi szinten. Egyszer csak hó végén kaptok egy 1000ft-os kupont.


De hó végén egyrészt nincs semmire szükséged, másrészt anyagilag se nagyon jön ki az, hogy még ott vásárolj. (van tartalék, de hadd ne nyúljak már ilyenhez ez miatt).


Vagyis a végeredmény az, hogy mivel a kupon csak 1 hétre érvényes, nem tudod beváltani, vagyis ennyit a hűségről. Kaptál is elismerést, meg nem is. Vagy legalábbis csak papíron.


Én ezen totál felidegesítettem magam, ti nem szoktátok ez miatt felkapni a vizet? Már ha volt hasonló példa..


2015. ápr. 24. 14:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Egyrészt, van akinek nem csak a tartalék marad hónap végére. Gondolom nem csak te vásárolsz nálunk. :)


Másrészt, nem tudom, hogy mekkora összegtől ingyenes a kiszállítás, de ha 10ezer forinttól, akkor megéri egyáltalán vásárolni?!

Azaz ezer forintos kupon kb. a szállítási költséggel egyenlő ...


Sz.rd le. :)

2015. ápr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

3 webáruház is ezt a marketinget folytatja, ebből csak 1-nél vásárolok rendszeresen.


Változó, 5-6-7 ezer forintnál már ingyenes, de ezeknél a kuponoknál ezt az összeget be is kell tenni a kosárba.


Vagyis ahhoz hogy a kupon használható legyen, ki kell tölteni az ingyenes vásárláshoz szükséges 5-7 ezer forintos összeget.


Én csak azt írtam, ha hűséget akarnak kompenzálni akkor szóljon a kupon 2-3-4 hétre. Nem mindenki hó végén vagy 1-én kap fizetést!

2015. ápr. 24. 14:29
 3/12 A kérdező kommentje:

Igazából a mondanivalóm az, hogy ezzel engem csak elriasztanak maguktól. Mint mindennél itt is több helyről meg lehet vásárolni.


Kidobtam 3 hónap alatt több 10 ezer forintot és a hála az, hogy vérigsértenek egy ilyen hülyeséggel.


De igazából vásároltam már egy másik helyről igaz csak 1x és az is igaz, hogy ott kevesebb a termékválasztási lehetőség, de megoldom úgy is ha kell!


Az ilyen fajta ajándékok visznek engem a sírba. Ha elriasztás a céljuk akkor elérték, ez a fajta gyötrelem marketing ez engem kikészít.


Csak kicsit legyünk logikusak! Ha annyira honorálni akarnak valamit akkor nem kötik ilyen szűk időhöz. Ha meg így tesznek akkor csak a pénz kell nekik nem honoráció. Undorító.

2015. ápr. 24. 14:34
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Akkor írd meg nekik a mondandód és várd meg, hogy mit reagálnak.
2015. ápr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem lekezelő, hanem vásárlásra ösztönző. Szerintek ők nem pénzből élnek meg?
2015. ápr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*szerinted
2015. ápr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem is vásárlásra ösztönző (engem akár lehetne is ösztönözni - téged pont nem, hát így jártál).


Másrészt azért fura, hogy egy ajándékban is a támadást nézed (mármint azt, hogy biztos veled akarnak kib***ni, hogy hó végén érvényes a kupon). Pedig azt is lehetne tenned - mivel már ismered ezt az akciózási szokást, hogy hó elején/közben nem vásárolsz, félreteszel tartalékot következő hónapra, és amikor legközelebb vásárolsz, akkor a kupon mellé szükséges pénzre máris van kereted).



(Amúgy fura ez a hó végén nincs pénz mentalitás.. ha ennyire nem marad pénzed hó végére, akkor miért vásárolsz különféle termékeket 3 különböző weboldalról is? Miért nem fogod vissza a fogyasztásodat és teszel félre 1-2 havi tartalékot?)

2015. ápr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Van tartalék nem is kevés összeg, de fix összegből gazdálkodok, amit nem szokásom átlépni.


Még hó elején átutalom a maradékot másik számlára.

2015. ápr. 24. 18:15
 9/12 A kérdező kommentje:

De ez amit kaptam ez egyedi akció. Ismerősöm is vásárolgat itt, és ő is kapott egyszer, de máskor. Ő pont jó időben kapta meg.


Csak még mindig nem értem, miért kell ezt egy hétre korlátozni, mert egyébként nem lenne rossz ajándék. Azzal hogy 1 hónapra érvényesítenék a kupont, attól még nem járnának rosszul, mivel így is csak 1x úgy is csak 1x adnák olcsóbban a termékeket.

2015. ápr. 24. 18:17
 10/12 anonim ***** válasza:
De jó neked, hogy az ilyen lényegtelen dolgok idegesítenek fel, ellehetsz kényeztetve rendesen :)
2015. ápr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!