Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha ebayről rendelek egy...

Ha ebayről rendelek egy sisakkamerát, ami 35€, akkor kell ÁFA-t és vámot fizetnem?

Figyelt kérdés

Az ebayen sem írják, hogy kellene ÁFA-t és vámot fizetnem, de azért gondoltam megkérdezem, biztos ami biztos alapon.


Valamint, az egyik ismerősömtől úgy hallottam, hogy a kamerákra és fényképezőgépekre, általában mindig rányomják a vámot és az ÁFA-t, mert kémeszköznek minősülnek.


Ennek mennyi lehet a valóságalapja?


2015. ápr. 29. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:

egyik ismerősömtől úgy hallottam, hogy a kamerákra és fényképezőgépekre, általában mindig rányomják a vámot és az ÁFA-t, mert kémeszköznek minősülnek.

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

2015. ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ÁFA nincs csak áfa, de mindegy.

Ha az árucikk származási helye Európai Unió, akkor sem vám, sem adó nem kerül rá.

Unión kívülről pedig értékétől függ.


1. A vámmentességi rendelet szerinti értékhatárok a Közösségi Vámkódex létrehozásáról szóló 2913/92/EGK tanácsi rendelet (a továbbiakban: Vámkódex) 18. cikk (2) bekezdése alapján alkalmazott, a Hivatalos Lap 2014. október 2-án megjelent C344 számában feltüntetett euró-átváltási árfolyam [310,30 HUF/EUR] alapján számított értékhatárok:


26. cikk (1) bekezdés - Magánszemély által magánszemélynek küldött küldemények €45/14 000 Ft

2015. ápr. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nincs ÁFA?
2015. ápr. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
és szállítás is benne van a 35-ben? Mert vám és áfa fizetés esetén a teljes összeg játszik.
2015. ápr. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!