Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy 15 éves lány hogyan...

Egy 15 éves lány hogyan kereshet pénzt?

Figyelt kérdés
Nem kérek durva kommentet, legyetek szívesek írni 2015-ös ötleteket. Mármint, nyilván olvastam ami megvalósítható, azt meg is fogom próbálni, viszont szeretnék maximális bevételhez jutni. Nem megyünk nyaralni, tehát egész nyaram-elsősorban ott lesz, hogy tevékenykedhessek. Eddigi ötletek a kutyasétáltatás, bébiszitterkedés, ilyesmik. Kérlek titeket, írjatok ötletet!! Köszönöm!

2015. máj. 2. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Diákmunka, de 15 évesen ne várj sokat. Másrészről használd a keresőt, naponta megkérdezik ezt.
2015. máj. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom, de egyéni ötletekből már mindenen átmentem, folyamatosan pl.: ruháim feltettem netre. Már tervezek készíteni is. Linkelnél kérlek olyan oldalt ahol ennyi idősen lehet dolgozni? Mert én mindent néztem, de eddig sehol sem találtam egy-egy 16 éveseset de az alap, hogy 18. :(
2015. máj. 2. 18:39
 3/4 anonim ***** válasza:

A munkajogban fiatal munkavállaló az a munkavállaló, aki a munka törvénykönyve által meghatározott életkort - ami a hatályos magyar törvény szerint a 18. életév - még nem töltötte be.


A fiatal munkavállaló fogalmát a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény definiálja.


A fiatal munkavállalók főszabály szerint 16. életévüket betöltött fiatalok lehetnek.


Külön jogszabályok alapján 16 éves kor alatt foglalkoztathatóak kulturális, művészeti, sport-, hirdetési tevékenység keretében gyerekek is a gyámhatóság külön engedélyével.


Éjszakai munkára (este 22 és reggel 6 óra között) nem vehető igénybe.


Nem foglalkoztatható ügyeletben és készenléti jellegű munkakörben.


Nőt és fiatal munkavállalót nem szabad olyan munkára alkalmazni, amely testi alkatára, illetve fejlettségére tekintettel rá hátrányos következményekkel járhat. Azokat a munkaköröket, amelyekben nő vagy fiatal munkavállaló nem, vagy csak meghatározott munkafeltételek biztosítása esetén, illetve előzetes orvosi vizsgálat alapján foglalkoztatható, jogszabály határozza meg.

2015. máj. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Dolgozhatsz már 15 évesen is, de kell a sulid, a szüleid meg vmi hivatal engedélye. Hívjátok fel a munkaügyiseket ők mindent elmondanak. Nos, étteremben, ajándékboltban szerintem érdemes próbálkozni :)
2015. máj. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!