Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az emberek nagy része hogy...

Az emberek nagy része hogy képzeli azt hogy mindent irreálisan drágán rak fel olxre, jofogasra?

Figyelt kérdés

Az ember azt hinné, hogy használt dolgokat vásárolva magánemberektől áfa mentesen egy csomó pénzt spórolhat. A valóság nem az, órákat kell böngészni néha egy reális ajánlatért.

Például egy Nikon D3200 újonnan 109.000 forint 3 év garanciával és kit obival, erre most találtam egy használt 2 éves D3200-at 110.000 forintért!!! Normális??


2015. máj. 3. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Az ő dolga. Ha megveszik, neki jó, ha nem veszik meg, neki rossz. Nem? Senki nem kényszerít senkit a váasárlásra.
2015. máj. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak így az egész apród dolognak semmi értelme.
2015. máj. 3. 17:11
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja, az ő dolga. De a vevők számára idegesítő tud lenni, ha kizárólag ilyen kapzsi hirdetők vannak. Akik nem is mindig magánszemélyek, de magukat annak álcázva elkerülhetik az adófizetést.
2015. máj. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
minden annyit er amennyiert megveszik.
2015. máj. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Én sz ilyen embereknek, kik sokallják az árat, azt szoktam mondani, hogy el lehet szépen ballagni az üzletbe és meg lehet venni 109e-ért a terméket. Vagy annyiért amennyibe kerül.
2015. máj. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%
Mert ezek az emberek azért nem rakják fel a Vaterára, mert ott 9 Ft-ot kellene fizetni 3 hétre, itt meg ingyenes. Valójában nem eladni akarják, hanem belógatni a csali nélküli horgot a vízbe, hátha mégis ráharap valaki. A hirdetők jelentős része használtcikk kereskedőként éli életét ill. fogalma nincs az internetes kereskedelem reális árairól, azt hiszi, hogy ez olyan mint egy nyilvános műtárgy-aukció..
2015. máj. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
40%
Én tök olcsón raktam fel dolgokat,mégse vették meg :D Ennyit erről.Nem is rakok oda többet fel semmit.
2015. máj. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Nekem meg attól van herótom, hogy egyesek azt képzelik,hogy azért, mert használt, sz*rért-h*gyért fogja megvenni és ha nemet mondok akkor még ő van megsértődve.


Pár éve eladtam egy 4 éves 19" Syncmaster monitort. 70-ért vettem. 14 ezerért raktam fel úgy, hogy én állom a szállítás költségeit. Érdeklődők: Nem adom-e 6-8 ezerért? Persze nekem kellene állnom a szállítást... Mondom akkor megtartom inkább és meg voltak sértődve.

2015. máj. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez engem is bosszant, bár én inkább Vaterázok. Jó-jó, tudom, hogy az most már pofátlanul sokat számít fel a hirdetésért.

De nekem is az a véleményem, hogy használt cikk, minimum féláron. De az eladók meg úgy gondolják, hogy engednek belőle egy ezrest, aztán örüljek. Ha még erre rászámolom a postaköltséget, akkor már ott vagyok, mintha megvenném újonnan, amit ellenőrzött forgalmazótól számlával, garanciával kapok. Mondjuk ezek után még azt sem értem, minek fizetik a hirdetés díját.

Jófogáson vettem viszont mind a két gyerekem biciklijét. Azokat nem bántam meg, de nem volt egyszerű, mert általában még aznap elkelt, ha feltettek egy jó darabot. Figyelni kell, az ostobákat meg kerülni. Bár százezres nagyságrendben azért nem vásárolnék számla nélkül előre utalással egy idegentől.

2015. máj. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon bosszant, esetleg át is vert, jelentsd be a navnál.
2015. máj. 4. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!