Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ruhákat szeretnék postázni,...

Ruhákat szeretnék postázni, elsőbbségivel. Mennyibe fog ez kerülni?

Figyelt kérdés

(Nem tudom jó témába írtam e, no mindegy)

Én is belecsöppentem az internetes eladás világába és máris akadt egy vásárlóm, akinek postáznom kellene egy felsőt. Egy egyszerű M-es trikóról van szó, nem sok súlya lehet. Előreutalással szeretne fizetni, de nem tudom a postaköltségre mennyit számoljak.. Hiába nézegetem a Magyar Posta Zrt. oldalát, nem igazán tudok rajta kiigazodni.( [link]

Mindenképp elsőbbségivel!

Tehát, hogyan tudnám kiszámolni mennyibe fog kerülni?:) És ez az ár tartalmazza azt a "bubis" borítékot, amit csomagok esetén szoktak alkalmazni? Vagy azt még pluszban kell megvennem?

Még egy "fura" kérdés : Belföldön mindenhova ugyanannyi a postaköltség? Tehát tegyük fel az 5 km-re lévő városba és a 321 km-re lévő városba is ugyanannyi postaköltséget fizetek?

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm! :)



2015. máj. 4. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Belföldön mindenhová ugyanaz a postaköltség.

Feladhatod levélként és csomagként is. A levél díjazása súly szerint történik. Mérd le a küldeményt becsomagolva egy mérlegen, akkor tudsz számolni a Posta táblázatával. Ha nincs mérleged, menj le a közértbe, és mérd le a zöldséges mérlegen.

A borítékot külön kell megvenned, nem tartalmazza a postai díj.

Ha levélként adsz fel valamit, de az fizikailag nem fér be egy közönséges lakossági postaládába, akkor azt csak ajánlott küldeményként adhatod fel, azaz az ajánlott küldemény árát (kb. +270 forint) is ki kell fizetned.

Utánvéttel nem éri meg küldeni, mindig előre utalást kérj.


A postának van alternatívája, például a Webox csomagautomata, nézd meg az oldalukat. Azt hiszem, ők 600 forintért visznek mindent, de nem háztól házig, hanem az országszerte elhelyezett csomagautomatáik között.


Ezek a fő tudnivalók, ha van még kérdésed, segítek.

2015. máj. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akkor kezdjük a végén. A postaköltség nem távolságfüggő. Tehát mindegy, hogy 5 vagy 300 kilométer a távolság. Három díjkategória van: belföld, Európa, a világ többi része. Nyilván téged csak a belföld érint. Mint a táblázatból is kiderül, a postaköltség alapját a tömeg képezi, ami sávosan van meghatározva. Ha pontosan akarod tudni, muszáj lesz lemérned csomagolással együtt. A csomagolás a te dolgod, nem a postán kell intézni. Nem muszáj borítékban küldeni, lehet bármilyen biztonságosnak ítélt csomagolás is, házilag készítve. A címzést is előre kell megcsinálni. Az alap postaköltségen felül igénybe vehetsz plusz szolgáltatásokat. Amire biztosan szükséged lesz az az ajánlottként való feladás. Ennek díja plusz 275 forint. Ki kell töltened hozzá egy cetlit, amit a postán adnak. Ez az egész arra jó, hogy a küldemény útja számon lesz tartva, így biztosan megérkezik. A címzett csak aláírás ellenében veheti át, tehát nem tagadhatja le, hogy megkapta. Neked is elemi érdeked ajánlva postázni. Vissszatérve a konkrét árucikkre, kétféle eset valószínű: ha kevesebb lesz a tömege mint 250 gramm, akkor elsőbbségivel, ajánlva 615 forint, ha 250-500 gramm között lesz, akkor 850 forint lesz a postaköltség. Az nem valószínű, hogy egy szimpla ruhadarab ennél nehezebb legyen a csomagolással együtt is.

Tehát ne feledd jól becsomagolni, megcímezni, aztán a postán ajánlott levélhez szelvényt kérni és kitölteni. Nagyjából ennyi.

2015. máj. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy már másik válasz is van. Az említett Webox automata tényleg jó megoldás, ha te és a címzett is nagyvárosban laktok.
2015. máj. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a 2 választ, én sokat postázok, egy sima trikó 525 Ft ajánlva. nyilván belefér a 250 grammos súlyba.

Elsőbbségi teljesen felesleges rá, a sima ajánlott is másnap vagy 2 munkanap múlva célba ér. Beteszed egy nejlonba és azt vagy egy A4 borítékba vagy csomagolópapírba és sok cellux.

2015. máj. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Elsőbbségi teljesen felesleges rá, a sima ajánlott is másnap vagy 2 munkanap múlva célba ér."


Ez sajnos nem igaz. Még ha fizikailag lehetséges is lenne, de direkt visszatartják a küldeményt, hogy másnap ne érhessen célba. Kis távolságra sem érkezik meg soha másnap, ha nem elsőbbségivel küldöd. Ha 10-15 kilométer van a két cím között, akkor sem. Budaörsön a logisztikai központban pihentetik a küldeményeket, hogy legkorábban csak a feladás utáni második napon lehessen kézbesíteni. Ez érthető is, hiszen ha meglenne az esély a másnapi kézbesítésre, akkor senki sem használná az elsőbbségit.

Tehát igenis van értelme az elsőbbséginek. A válaszadó a tipikus spórolós eladók közé tartozik, aki nem riad vissza a valóság megmásításától sem, ha a sztoriját kell védeni.

Gyakorlatilag Budapesten belül SEM érkezik meg másnap a nem elsőbbségi levél, mert mint mondtam, hiába adod fel a szomszéd kerületi címre, előtte elviszik Budaörsre a központba, és ott aszerint bánnak vele, amit kifizettél. Másnapra csak az elsőbbségit viszik ki. Amúgy a sima és az elsőbbségi között annyira minimális a különbség, hogy kár spórolni rajta. Ebben az esetben 100 forintnál kevesebb.

2015. máj. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem magamnak spórolok hanem a vevőnek, mert a vevő fizeti a postát. Mivel ruháról van szó, többnyire nem élethalál kérdése a másnapi kézbesítés. Akkor még egyszer: Minek az elsőbbségi? Pl. 1500 Ft a trikó, bőven elég 525 Ft postadíjat fizetni. Persze az a plusz 100 Ft már mit számít de akkor már vesz az ember rendes üzletben.

Természetesen ha a vevő elsőbbségivel kéri úgy küldöm, végülis az Ő pénze.

2015. máj. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!